Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā FishMV

Sveiks!
Biju Gaujā. Tikai tāpēc ka citi sastāstīja pilnas ausis [ ...tāāāādi brekši ķeras !! ], nu ko braucu arī, pirmo reizi, paskatīties kas tad nu tur ir reāli. Līdz tam tikai no taviem video redzēju, bet tik un tā Gauja kaut kā nevilināja, jo līdz Lielupei man dažas mīnūtes.
Labs ir, atbraucu uz norādīto vietu kopā ar kolēģi. Jā, ir jau priekšā daži makšķernieki norādītajās koordinātēs ( 57.101327, 24.332278 ) , un skatamies ka velk arī, bet vairāk velk tikai viens, pērējie blakus pa kādam. Vēlāk divi nozuda, palika tikai vilcējs un vēl viens onkuls blakus. Mēs no sākuma ķērām pa straumi uz leju kādus 100 m, bet tad vietējais onkuls-spiningotājs pateica ka jāiet tur aiz tiem makšķerniekiem uz līkuma tur esot bedre, tur jābūt breksim. Bet nekā. Tikai barības mētāšana ar fīderi pus dienas garumā un izmisums. Barība bija VDE melna, breksim + zeme, + grieztas sliekas + griezti baltie, uz āķa gan slieku gabaliņi, gan vesela slieka, gan slieka + baltais, gan slieku gabaliņi + baltie, gan baltie. I, dritvai kociņ, nevienas brekša copes!?!
No rīta tikai dažas raudiņas un asarīši, vēlāk vispār 0. Arī kolēģis nevienu copi neredzēja.
Nevarēju saprast, vai nu esmu nejēga, vai arī breksis tupēja konkrētā bļodā kur viens makšķernieks tad nu tos vilka (apm.15 gab kopā).
Kas par lietu?

P.S. Dusmīgs. Nebraukšu uz Gauju vairs. :)

VOOOOTTTT!!!! Tā arī vajag tiem internetā vietu meklētājiem :)))))), toties mēs ar čomu sestdien 3 no rīta nobraucām gar upi kilometrus 3 līdz atradām vietu, kur divatā apsēsties, jo visas vietas bija pilnas ar “”interneta upuriem"" :)))), ap 10 jau krasti bija stipri retāki no večiem :)))

Gauja ir upe, kuru tās copmaņi kož vaļā visu mūžu, Gauja mainās savā gultnē tā, ka vietā, kur gadiem bija laba bedre pavasarī pēc paliem var parādīties sēklis metra dziļš u.t.t., līdzīgi mainās arī zivju stāvvietas, protams ir tādas daudz maz stabilas vietas, kurās kaut kādā noteiktā laika periodā stāv vienas vai otras sugas zivis, bet tādu vietu, kur zivis stāv visa gada garumā….. ja arī ir Gaujā, tad tādu ir ļooooooti maz, Gauja ir smilšais grāvis, lai arī breksis ir ļoti trekns, daudz treknākas kā Lielupes :))), zivis migrē ļoti lielus attālumus. Breksim ir vietas, kur viņš nakšņo un tad no rīta viss bars pieceļās un aiziet ganīties, bars var iet arī 2-3+ km barojoties un tad atgriežas uz savu naktsmītni, tā tas var būt 1-2 nedēļas, ja labas ganības, tad 3+ nedēļas, pēc tam breksis pārceļas uz citu vietu un copmaņi, kuri viņu meklē un gana, ceļas līdzi … un tādas vietas nevienam neatklāj :)))).

Lejtecē cilvēku pie upes vairāk, arī resurs upei lielāks, pateicoties līcim, ir pāris vietas, kur tas pats breksis ir aktīvs, ja viņš tajā gadā ir sanācis un apstājies daudz maz labā daudzumā, 3-4 mēnešus gadā, pārējās vietās viņš vienkārši iet garām un nav teikts ka pa to krastu, kur sēdi tu :))))), ar Gauju tā arī ir, ka reizēm velk 1-2-3, bet pārējie 10-20 pa kādam noķer :))) un vēl 30 nenoķer neko, bet bildes ieliek tie 1-2-3 :)))))))

Upe ļoti laba un interesanta, bet nu sarežģītā gan un tos lomus, ko var vilkt Varkalī, reizēm Lielupē, Daugavā u.t.t. Gaujā redzi reti :))), pietam… bilde neparāda to cik stundas cilvēks pavadījis pie upes :)))), zinu šī gada vienu 35+ kg lomu, kur cilvēks atsēdēja pie upes BEZ normālas zivs 14 stundas un tikai tad garām ejošais bars piestāja uz brīdi :)))))

mēs ar kolēģi arī sestdien apsēdāmies tur, kur nekad nebiju sēdējis, no 5 līdz 15 es noķēru 10 breksēnus 250-900 grami + ap desmi ašukus, kolēģis līdzīgi, no rīta vēl bija cerīgi, bet pēc tam 1 copes stundā +, nu gaaaaalīgi garlaicīgi, bija skaidrs, ka brekšuks tur nestāv, tikai eit garām, mājās braucot piebraucām citā vietā apskatīties un tur onkam 10 minūtēs redzēju 2 copes, viņš tikai nemācēja paņemt to zivīti…. tātad tur brekšuki bija pa dienu…

Atbildēts: 25.jūlijs 2023, 09:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
... smagi un sarežgīti :) Lielupe man zināmāka, lai Gauja paliek citiem :)
25.07.23
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager