Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā martinsr

Labdien! Gribētos nedaudz sīkāk uzzināt par to, kā notiek grunts izpēte vietā, kurā esat pirmo reizi. Visvienkāršākais laikam jau ir ar eholoti. Bet mani interesē, kā to dara ar makšķeri. Cik es saprotu, tad āķim tiek uzkarināts smagums un tad ... manas zināšanas beidzas. Varbūt īsumā pastāstiet, kādas darbības jāveic, lai daudzmaz iezīmētos konkrētās vietas grunts reljefs. Paldies.

Vispār jau ļoti plašs jautājums, apstāstīšu vienkāršāko veidu, mēs tā parasti darām mačos , garai(7-8 metri) pacietai bolonēzei pieliek 10-14 gramīgu pludiņu ar spilgtu, labi redzamu antenu, auklas galā piesienas svins aptuveni 15-20 grami, uzliec dziļumu pilnā makšķeres garumā un met cik tālu vajag vai cik tālu vari, ja pludiņš noguļas, tad ar makšķeres vēzienu pavelc to sev tuvāk un atkal ļauj pludam vai nu nostāties vai nogulties, ja šādi izsoļojot visu makšķerēšanai paredzēto rajonu pludiņš visu laiku tikai guļ, tad samazini dziļumu teiksim par metru un visu procedūru atkārto. Šādi var ļoti precīzi atrast dziļuma kantes, sēkļus un citas interesantas vietas, protams, ja tur nav dziļāks par makšķeres garumu. Ja runa ir par copi no laivas, tad neaizstājams ir dziļummērs, vai teiksim ziemas barotava , kādu to izmanto nu jau ļoti daudzi makšķernieki, doma ir tāda, ka ik pa metram uz auklas ir uzsiets mezgliņš un uz šī mezgliņa ir uzvilkts neliels, krāsains kembrika gabaliņš, tad ir pavisam vienkārši , nolaid barotavu vai svina kluci līdz gruntij un redzi konkrētu dziļumu, slīdi pa vējam un vari perfekti izklauvēt visu interesējošo rajonu, pēc krāsainajiem kembrikiem redzi dziļuma izmaiņas, klauvējot pa grunti saproti kas tur apakšā ir , akmeņi, smiltis vai dūņas.

Atbildēts: 18.oktobris 2007, 21:24 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager