Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā confused

Mani paaicināja uz līdaku copi ar dzīvo zivtiņu, bet es nezinu kā sagatavot makšķeri... Man ir 18g pludiņš, 0.30 monof. aukla un 25 cm pavadiņa. Gribēju zināt kādu āķi ņemt, kādus svariņus utt.

Katrā vietā vajadzīgi savi rīki, tas attiecās arī uz līdaku copi uz dzīvo, nezinot kur taisies makšķerēt, kāda izmēra dzīvās zivtiņas izmantosi un uz cik nopietnām līdakām gatavojies ir grūti iedot precīzu recepti ko un kā darīt, došu dažus padomus, var būt, ka tev noderēs.

  • Visupirms jau nedrīkst attiekties pret zivīm kā pret kaut kādu zemāku radījumu, tāpēc inventārs jāgatavo ar mīlestību pret darāmo, tam jābūt izturīgam, bet ne pārspīlēti rupjam, jo zivis nav dumjas, sevišķi jau lielās.
  • Ja izmantosi nelielas ēsmas zivtiņas, nu teiksim 5-7 cm, tad ieteicams izmantot 2.-6. numura cietu, klasiska liekuma vienžuburu āķi , parasti gan uz šāda izmēra zivtiņām ķer asarus, tomēr ir vesels lērums nelielu ūdenskrātuvju, kur arī līdakas virs 1,5-2 kg jau ir liels retums, tāpēc tādās vietās šāda izmēra zivtiņas ir pašā laikā, tikai tavs 18 gramu pluds gan te noteikti nederēs, jo pat labi izsvarots tas tomēr būs smagnējs un liels priekš nelieliem ūdeņiem. Šādās vietās parasti izmanto 4-8 gramīgus , apaļīgus pludiņus, vēlams tādus kuriem aukla iet cauri pa vidu un kuriem nav smalkas antenas, jo pieķeroties līdakai tā var ieskriet zālēs vai krūmos un smalki pludiņi vienkārši salūzt. Vienžubura āķi pats iekarinu tievā volframa vai speciālā pavadiņu materiāla pavadiņā, neliekot nekādas karabīnes vai riņķīšus, jo tas viss var padarīt līdaku uzmanīgu, mazās ēsmas zivtiņas ieteicams kabināt izdurot āķi caur nāsi, ja dursi āķi caur abām lūpām, tad zivtiņa nomirs ātrāk, tāpēc to var darīt tikai tad, ja jāizdara ļoti tāls iemetiens.
  • Ja runājam par tevis nosauktajām lietām, pietam ar nosacījumu, ka cita tev nekā nav, bet makšķerēt ļoti gribās, tad ņem 15-16 gramīgu slīdošo sviniņu, ver to uz auklas, pie pavadiņas pieliec trīsžuburu āķi, 2. vai 4. numura, izvēloties āķi ņem tādu kura žuburiem ir lēzenais, klasiskais liekums, nevis tāds ass , jo uz lēzenā liekuma zivtiņa daudz labāk jūtās un ilgāk dzīvo. Es ieteiktu ēsmai izmantot 10-15 cm garas raudiņas vai vēl labāk 7-10 cm garus plicīšus vai rudulīšus, uz āķa tos kabina aiz muguras, precīzāk gan jāsaka laikam, ka vienu āķa žuburu izdur aptuveni pus centimetru dziļi muguras spuras rajonā, šo procedūru jādara ļoti uzmanīgi, jo ja iedursi pārāk dziļi, tad var traumēt zivtiņas mugurkaulu un tā aizies bojā, ja iedursi pārāk sekli, tad iemetienā zivtiņa var norauties no āķa. Kļūdās visi, tāpēc sevišķi nepārdzīvo ja kāda zivtiņa aizlidos vienā virzienā, bet pludiņš ar āķi citā, kabini tik virsū citu zivtiņu un gan līdaka pieteiksies.

Atbildēts: 30.oktobris 2007, 13:15 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager