Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Moss

Sveiks, Normund!

Man pāris jautājumi saistībā ar fīderi un vimbām.

Pirmais- kāda būtu piemērotākā spole no Salmo kolekcijas fīderim Salmo Diamond 130? Plānoju to lietot ar tievu (0.12 mm) pīto un 100 g smagām barotavām?

Otrais- kādu gruntenes montāžu izmanto Tu - asimetrisko cilpu, vai ar pretsavērpēju? Vai ir kādas būtiskas priekšrocības vienā vai otrā gadījumā?

Trešais- orientējoši, kad gaidāms vimbu copes sākums Ventā? Ūdens līmenis pagaidām esot augsts un upe vēl nes visādus sū.... Varētu būt tā, ka, šādam laikam pieturoties, jāpaciešas vēl kādas 2 nedēļas?

Visbeidzot - vai, copējot vimbas, vispār ir jēga tās iebarot?- Vimba taču ir straumes zivs. Lieta tāda, ka barības bumbas diezgan grūti precīzi iemest Ventā tik tālu (līdz straumei), turklāt, kā lai aprēķina, cik tālu tās aiznesīs, kur pēc tam pasniegt grunteni ar barotavu? Nekādi netieku gudrs! Es saprotu, ka iebarojot var cerēt arī uz kādu breksi, raudu, kas arī būtu OK, bet tomēr vairāk interesē vimbas. Jau iepriekš paldies un veiksmīgu sezonas sākumu!

1. priekš fīdera es ieteiktu mazāko vainākošo izmēru spolei ar baitrunner sistēmu, Salmo gadījumā tā būtu jaunā Diamond Carp Runner, veikala cenas ap 16 ls, par to auklu gan vajadzētu skatīties, it kā klasiskam fīderim ir ok, bet pie tik lieliem sviniem ka viņa tev neplīst, man pašam stāv gan 0.12, gan 0.14mm auklas, ar barotavām 40-80 gramu problēmu nav, ar 0.14mm arī butes ķēru ar lielajiem svariem

2. vimbu gruntenei pītās galā sienu pusotru metru monofilās, uz kuras sienu klasisko gruntenes montāžu ar diviem āķiem, pie tik stipras straumes un svina ripošanas lietot nesimetrisko cilpu vai pretsavērpēju neredzu jēgu. Kas attiecās uz Ventu, tad tur viss notiek pilnā sparā, pats biju Kuldīgā, zinu, ka arī Padurē vimba nāk, tā ka nekas nav jāgaida

3. pat reiz, pie tik liela ūdens, vimbu var nebarot, bet tikko ūdens nokritīsies, tā barojot copju būs vairāk, pietam būs arī citas zivis, breksis, rauda, sapals

Atbildēts: 7.aprīlis 2010, 12:22 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager