Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā ogden

Normund,

Jautājums par zivs uzāķēšanās "mehāniku". Sensenos laikos centos āķi pilnībā noslēpt sliekā tā "lai zivs neredz" :) Nu vairs neesmu tik ļoti kategorisks. Karpu sistēmās āķis vispār no ēsmas atsevišķi stāv. Te rodas jautājums par to kā ir rezultatīvāk - ja zivs paņem ēsmu mutē, dodas savās gaitās, Tu piecērt un lūdzies lai āķis tiktu ārā no ēsmas, iedurtos zivs lūpā, neizraujot kumosu tai no mutes. Ja āķi "iepako sliekas bumbā" manuprāt tas ir klaji nepareizi? Tā? Vai arī - zivs pamēģina kumosu kam āķis relatīvi atsegts un... tajā pašā brīdī āķa smaile jau ir viegli ieķērusies tai lūpā (kā karpu sistēmu gadījumā), zivs spļauj kumosu ārā bet āķis neļauj. Atliek piecirst un vilkt ārā. Kā ir dažādām zivīm - vai visām slieku vienādi var "reprezentēt"? Zivis dažādi barojas - gan jau arī izejot no tā ir kautkādi apsvērumi. Būtu interesanti dzirdēt Tavas domas un pieredzi par āķiem, ēsmām uz āķa un uzāķēšanos.

es āķa spici atstāju ārā, slieku vispār izduru 2-3 reizes un atstāju galus karājoties, zivīm iebildumu nav, nevienai dzīvnieku valsts ēsmai āķa galu neslēpju, praktiski tikai ķerot karpas uz kukurūzu āķi paslēpju graudā, bet lietoju tikai pašus mīkstākos graudus

Atbildēts: 5.augusts 2010, 09:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager