Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Spoks

Sveiks, pāris jautājumi atkal salasijušies :D

1. Cik lielu auklas diametru tu ieteiktu lietot pludiņmakšķeres pavadiņai? Un es lasiju, ka karjeros, kur ir dzidrs ūdens, vajagot izmantot pēc iespējas tievāku pavadiņu. Kādu tu iesaki šai situācijai? Es dzirdēju, ka esot kaut kādas speciāla materiāla auklas, kuras ūdenī gandrīz nevarot saskatīt.

2.Cik lielu auklu pavadiņai tu ieteiktu tādā gadījumā izmantot gruntenei, kuras pamatauklas diametrs ir 0.32 mm?

3. Cik garu pavadiņu izmantot, pirmkārt, ja ir straume (lejpus pļaviņu hes), otrkārt tādos dzidrajos, skaidrajos karjeros?

Paldies, jau iepriekš.

labi, ka ir tikai 2 eksperti par šīm tēmām, citādāk tu visiem sūtītu vienu un to pašu jautājumu :):):). bet pareizi jau vien ir :)

1. tavā gadījumā jau 0.15mm būs gana tieva, bet jau pietiekoši izturīga pavadiņa, ar tām tievajām pavadiņām ir tā, ka bieži vien zivis tiešām labāk ķerās uz smalkajām auklām, bet visam ir savas saprātīgās robežas, tāpēc reāli jāskatās kādas zivis gribās ķert, ja tās ir līdz kilo zivis, tad tev pietiks ar 0.14-0.15mm pavadiņu, ja lielākas, tad prasīsies pēc 0.16-0.17mm, pavadiņas resnums ir atkarīgs ne tikai no zivs izmēra, bet arī no copmaņa meistarības, tā kā tu pamatu pamatos esi vēl ceļā uz meistara nosaukumu, tad pārspīlēt ar pavadiņas tievumu nevajag , jo panākt lai zivs pieķerās ir tikai puse no lietas, otra puse ir to zivi veiksmīgi izvilkt krastā, saucamās neredzamās auklas ir flurokarbona auklas, tās ir gatavotas no cita materiāla, kas ir daudz dzidrāks un smagāks, bet... arī nedaudz švakāks, tomēr pavadiņām der, pamatu pamatos flurokarbonu izmantojam ziemas copē vai īpaši kaprīzu zivju copē

2. gruntenei liekam nedaudz resnākas pavadas, jo pati cope ir rupjāka, tavā gadījumā 0.18-0.20mm būs ok

3. pavadiņas garums pludiņmakšķerei straumē 70-100cm, stāvošā ūdenī 15-30, gruntsmakšķerei straumē ap 50 cm, stāvošā ūdenī 25-40cm, jo kaprīzāka zivs, jo dabīgāk jāgrimst ēsmai un labāk tai jāizskatās, ja ēsam guļ uz grunts, tad pavadiņas izmēram nav tik lielas nozīmes

Atbildēts: 2.aprīlis 2012, 15:18 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager