Normunds Grabovskis

Normunds Grabovskis

Profesionāls makšķernieks, vairāku starptautisku žurnālu eksperts jautājumos par inventāru, pludiņmakšķerēšanu, fīdermakšķerēšanu, zivju iebarošanu un visa veida ziemas makšķerēšanu.

Kompetenci makšķerēšanā apliecina arī augstie sasniegumi Latvijā un pasaulē:

  • divkārtējs pasaules čempions;
  • divkārtējs pasaules vicečempions;
  • daudzkārtējs Latvijas čempions;
  • Lietuvas čempions;
  • daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs.
Jautā Moss

Sveix, Normund!

Es vēlreiz par tām vimbām!- Vispirms paldies Tev par pozitīvo kritiku :), jo patiešām pie vimbas ar pludiņmakšķeri pagaidām neesmu ticis un jēgšanas no tā visa man pagaidām maz. Bet es ņemšu vērā Tavus padomus, un tad jau, kā pats saki „viss notiksies"! :)

Vēl tikai pāris jautājumi. Vai kāts Browning Syntec WG (5m) derēs, jeb pa švaku, lai vimbotu Ventā. Uz kāta nav norādīts tests, bet gan kaut kāds „elasticity rating 14”. Varbūt tomēr jāpērk garāku (6m ) un arī cietāku? Vai pavadiņai derēs 0.18mm fluorkarbons, jeb vajag tievākus 0.12-0.16mm? –Ūdens tak Ventā duļķains, liela straume, viss tur kustās un mutuļo tik ātri....- nu es štukoju, ka tā zivtele nav tik uzmanīga un, ja būs pa ņemšanu, paķers to mormišķu vienalga kāds tas diegs. Nav tak forele dzidrā ūdenī, vai ne? Ar resnāku pavadu tomēr drošāk.

Un vēl par fīderi: Tu teici, ka, copējot upē, barībai vajag pievienot līmi. Jautājums – cik daudz/kādās proporcijās uz 1 kg barības iepakojuma? Vai līme vispirms jāizšķīdina ūdenī un tad ar to šķidrumu jāmitrina barība, vai vispirms vienu pulveri sajauc ar otru un tad pa druskai pievieno ūdeni? Vai būs kāda atšķirība barības konsistencē un iedarbībā? Melasi arī piešaut?

Oi- sanāca dikti daudz jautājumu, bet gan jau vēl kādam noderēs Tavas atbildes. :) Paldies!

1. par kātu, man gribās teikt, ka kāts būs biki pa mīkstu, vimbām un vispār straumei vajag kātu ar testu līdz gramiem 25-30 vismaz, it kā 5 m pietiek, bet ja pirksi jaunu kātu, tad var būt, ka pērc tomēr 5,5-6 m kātu, būs smagāks, bet būs vieglāk vadīt pludu

2. pavadiņas resnums 0.14-0.16 mm parasti, bet dzidrākā ūdenī 0,12 arī var vajadzēt reizēs, kad vimba ir pavisam kaprīza, 0.18mm pavadu tu vari likt uz grunteni :), es vienmēr visiem iesaku skatīties uz vimbu citādāk, atmetiet visus mītus un skatieties uz viņu kā uz vienkāršu zivi 400-600 gramu izmērā, jo lielos vilcienos vimab ne ar ko neatšķirās no tāda paša izmēra raudas vai sapala, un raudu copē taču 0.18 mm pavadas mēs nelietojam :):):)

3. ja tu Ventas ūdeni sauc par duļķainu, tad iesaku pacopēt Gaujā :), nu nekas tajā struamē tik šausmīgs nav, tev vienkārši ir bail no straumes, jo tu viņu nemāki lasīt, tu viņu nesaproti , bet kad iemācīsies straumi saprast, tad runāsi savādāk, stipri iesaku sarunāt kādu privātstundu ar kādu no zvērinātajiem pludinātājiem, ja esi Kuldīgas tuvumā, tad zinu, ka Kārkliņu Guntis reizēm kādam kādu pludināšanas stundyu pasniedz, gan sarunāsiet :), ja jau cirkā pat rukšiem dejot iemāca, vai ta nu tev pludināt neiemācīs :):):)

4. atkarībā no straumes stipruma gatavojam arī barību, vidējs rādītājs ir ka uz 3 kg barības liekam 300-500 gr līmes, jo tā ne tikai satur kopā barību, bet strādā arī kā barības sastāvdaļa, pārspīlēt nesanāks, jo barības līme klimpā nesaies :). ber sauso līmi, parasti 300 gr paciņas, pie sausas vai jau samitrinātas barības , kārtīgi samaisi , ja vajag, tas samitrini, viss, kā parasti ar barību, vari mitrināšanai izmantot arī melases šķidrumu, sliktāk no tā noteikti nebūs :)

Atbildēts: 2.aprīlis 2012, 16:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager