Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā roolis

čau.es mušoju otro sezonu.pieredze vēl maza.parsvarā ķēru uz sauso mušu sapalus.reiz upē pamanīju pie gultnes daudz asaru,līdzi bija pāris nimfas.uzsēju un mēģināju ķert.bet problēmas bija noteikt copes bŗidi.pāris reizes ceļot auklu uz pārmetienu izrādijās,ka asaris ir jau galā.kā pareizi vai kā vieglāk ir noteikt copi?esmu arī dzirdējis par kaut kādiem signalizatoriem.un izmantojot ātri grimstošo pavadiņu nimfa jāsien tieši pie pavadiņas?bezkrāsainais pavadiņas gals ir ļoti īss?varbūt pajautāju ko aplamu,bet ceru uz sapratni.paldies!

Jā tā tas ir,- jo dziļāk laidīsi mušiņu, jo grūtāk ir pamanīt copi. Ja copē ar grimstošu līderi vai pat auklu F/S tad ir jāliek lietā visas iespējamās maņas,t.i. redzi, tausti un intuīciju. Ar tausti Tev ir jābūt visam skaidram tā pat,-ja jūti copi piecērt un velc. Intuīciju iemācīt nevar, tā atnāks pati, tāpēc uzsvaru liec uz redzi. Ir dzirdēts, ka daži iesaka pavadiņā iesiet ap 20 cm garu spilgtas auklas (baltu vai dzeltenu) nekvalitatīvas monofīlās auklas un tad to gabaliņu it kā var redzēt kā pludiņu. Es tā nekad neesmu darījis un iztieku savādāk. Lieta tāda, ka mušiņaukla ūdenī strādā ļoti interesanti. Mušiņa ūdenī seko katram auklas izliekuman un ja piemēram izdomāsi velcēt ar mušiņkātu ievērosi, ka mušiņa precīzi atkārtos laivas ceļu, lai cik līkumots tas būtu un sāks iztaisnoties tikai ja mušiņa aiz kaut kā aizķersies vai pieķersies zivs. Ja aiz kaut kā aizķeras uzreiz reaģēs visa aukla, tāpēc kad copē ar nimfu uzmanīgi skaties uz to auklas daļu, kura ir virs ūdens maksimāli tuvu tai vietai, kur tā sāk grimt un ja tikko ieraugi, ka sāk iztaisnoties uzreiz piecērt. Praktiski tas izskatās tā: teiksim iemet 12 metrus tālu, nimfa ar pavadiņas grinstošo daļu sāks grimt un virs ūdens paliks kādi 8 metri auklas, kura uz ūdens nekad nebūs izstiepta pilnīgi taisna, tā noteikti veidos lielāku vai mazāku līkni, Tev uzmanīgi jāskatās tieši uz šo auklas daļu un tikko kā pamani ka sāk iztaisnoties uzreiz piecērt.

Atbildēts: 9.augusts 2007, 11:37 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager