Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā Sapals

Sveiks! Jautājums par rotiņa āķu apspalvojumu. Pats es pārsvarā ķeru ar rotiņiem kuriem ir apspalvojums, jo tie man vienmēr ir bijuši rezultatīvāki, bet varbūt es maldos un rotiņi bez apspalvojuma ir arī rezutatīvi, jo veikalu plaukti no tiem lūzt. Vai rotiņiem bez apspalvojuma ir kādas priekšrocības attiecībā pret rotiņiem ar apspalvojumu, varbūt tiem ir vajadzīgi kaut kādi specifiski apstākļi? Kāda ir tava pieredze, jo tiem pašiem BLUE FOX klasiskajiem spalvu nav? Pats es tos interesantākos rotiņus bez spalvām "apmušoju" vai pielieku kādu gumijas virpuļasti.

Man arī labāki rezultāti ir uz tiem rotiņiem, kuriem uz āķa ir uztīta spalva, spilgts vilnas diegs vai arī tvisters. Ja spiningoju foreles, tad parasti izmantoju vizuļus ar it kā mušiņas imitāciju, vai retāk vienkārši uz āķa uztinu spilgti sarkanu vilnas diegu. Uz taimiņiem pavasaros ir ļoti efektīgs tieši spilgti sarkanais vilnas diegs, jo galu galā arī visas klasiskās jūras foreļu jeb taimiņu mušiņas ir ļoti spilgtas. Spiningojot līdakas ezeros es vienmēr uz rotiņa āķa uzspraužu tvisteru. Ar pilnīgi plikiem āķiem es ar rotiņiem spiningoju parasti tikai lašus. BLUE FOX rotiņi ir ar mušiņas imitāciām un bez. Foreles un taimiņi labāk ķeras uz tiem Nr.2 un Nr.3, kuri ir ar mušiņas imitāciju, bet laši uz kapara krāsas rotiņiem Nr.4 līdz Nr.6 bez mušiņas. Vēl BLUE FOX rotiņi ir bez mušiņas imitācijas, bet ar ļoti spilgtu (sarkanu vai dzeltenu) serdeni, kas principā ir tieši tas pats, kas spilgtais vilnas diegs uz āķiem. Vispār ar tiem BLUE FOX rotiņiem ir pieredzēti visādi brīnumi. Vienu reizi Latvijā man izdevās uz BLUE FOX Nr.4 ar spilgti sarkanu serdeni noķert 1,7;1,2;0,9 un 0,8 kg smagas strauta foreles, bet mani draugi visi palika tukšā, jo viņi copēja uz visādiem citādiem vizuļiem, bet tieši tāda rotiņa viņiem ne vienam nebija. Citā reizē Krievijas ziemeļos vienā foreļu ezeriņā kalnos foreles ķērās tikai uz BLUE FOX Nr.2 ar baltu lapiņu, baltu serdeni un spilgti zilu ar sarkanu mušiņas imitāciju uz āķiem, bet vēl vienā vietā Krievijā foreles daudz labāk ķērās uz BLUE FOX Nr.3 ar dzeltenu lapiņu, dzeltenu serdeni un dzeltenu mušiņas imitāciju, pie kam viens mans paziņa pa to upi brauca divus gadus pēc kārtas un kā par pārsteigumu vienā gadā ķērās tikai uz BLUE FOX Nr.4 un tad kad mēs braucām kopā tad tikai uz tieši to pašu tikai Nr.3. es domāju, ka ja brauc copēt kaut kur tālāk ir jācenšas paņemt līdzi plašāks sortiments.

Atbildēts: 9.augusts 2007, 11:11 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager