Valdis Holbergs

Valdis Holbergs

Universāls makšķernieks ar milzīgu pieredzi. Makšķernieku biedrībā Daugava Valdis iestājās 1965. gadā. Viņš bija viens no kastinga pionieriem Latvijā. No 1975. gada sporta meistara kandidāts un no 1976. gada sporta meistars kastingā un līdz ar to viņš filigrāni pārvalda gan spiningu, gan mušiņmakšķeri. No pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem viņš ir spiningojis līdakas un asarus Babītes, Engures, Dzirnu un citos ezeros, kā arī taimiņus, foreles, alatas, lašus, sapalus, meža vimbas, samus un zandartus Latvijas upēs. Latvijā viņš ir izstaigājis vairāk nekā 170 foreļupes un strautus. Sākot ar 1975. gadu viņš copē zivis ar mušiņmakšķeri. Ārpus Latvijas robežām viņš ir makšķerējis Kolas pussalā, Sibīrijā un citur plašajā Krievzemē, kā arī Norvēģijā, Somijā, Zviedrijā, Igaunijā, Lietuvā.

Jautā roolis

sveiki!es pagājušajā gadā sāku copēt ar mušiņmakšķeri.kad biju puslīdz apguvis mešanas tehniku parādijās arī rezultāti.pārsvarā ķēru sapalus.lielākais bija 1.8kg.šogad gribēju pamēģināt ķert foreles,bet nezinu kur to var izdarīt.mēģināju braukt uz nezināmām upītēm,tur ar mušu ķert ir gandrīz neiespējami.pārgāju uz spiningu,bet nezinu precīzi vai tajās upēs ir foreles vai nav.vai Jūs nevarētu ieteikt dažas upītes kur ir vērts mēģināt mušot vai spiningot?

Latvijā ir ļoti maz vietu, kur ir iespējams strauta foreles ķert uz mākslīgo mušiņu un lielākā daļa mušotāju strauta foreles mūsu upēs noķer ķerot alatas, kad masveidīgi izlido viendienītes un kad alatas un strauta foreles tās negausīgi rij. Lai Latvijā strauta foreles ar mušiņmakšķeri ķertu patstāvīgi ir vajadzīgas speciālas ātri grimstošas auklas un pavadiņas, kā arī lieliski jāpārzina tos insektus, kuri dzīvo pie upes gultnes, nevis lidinās gaisā. Tāda cope ļoti atšķiras no klasiskās copes ar mušiņmakšķeri, jo nav redzami zivju plunkšķi un lai tā copētu ir nepieciešama baigākā pacietība un pārliecība par to ka forele tomēr piecopēs. Forelistu vidū nav pieņemts stāstīt par konkrētām foreļupēm vai strautiem. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka pie vienas foreļupes divi forelisti tikai traucēs viens otram. Strauta foreles Latvijā ir sastopamas gandrīz visās Ventas un Gaujas pietekās, kā arī tajās upēs un strautos, kuri ietek Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī.

Atbildēts: 3.jūlijs 2007, 13:28 | Komentēt | Adrese atbildei
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager