Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā soks

Sveiks.

Jautājums par Titāna pavadām. Mēs te gudrinieki iespringām, ka ziemas sezonā, aukstam ūdenim ir jāpērk Titana pavadas kur rakstīts ICE TITAN. Pareiza doma?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es pats Titāna pavadiņas nelietoju, bet tas nebūt nenozīmē, ka viņas būtu atmetamas. Par maģisko vārdiņu ICE, kas apzīmē preci kura domāta ziemas apstākļiem, šad, tad var pasmaidīt. Pilnīgi normāli tas varētu būt auklai, arī ziemas iebarojamai barībai, bet ja runājam par Titāna pavadiņām, tad es neredzu te starpību starp vasaras produktu un ziemas. Man jau šķiet, ka te kāds ražotājs mūs muļķo.:)))))

Atbildēts: 26.janvāris 2019, 15:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MV-F

Sveiks !

Vai Jums nebūtu kāds vecs mačkāts, kuru vairs neizmanto. Var būt arī lauzsts, galvenai lai riņkīši ir kārtībā.

Man sanāca tāda ķibele, ka GARDS veikalā nopirku mačkātu, uz vietas vizuāli pārskatot bija viss kārtībā, bet pie upes makšķerējot atklājās ka divi riņki ir pāršķerti plaknē uz pusēm, palikusi pusīte riņķa metāla stiprinājumā ar asu kanti, kas sasķēla auklu strēmelēs. Secināju ka veikalā liekot kātu iesaiņojumā ir sadauzīti riņķi, jo vēl apskatot pārējos, saspiežot nedaudz ar pirkstiem, vēl sadrupa viens. Varbūt arī nomests uz flīžu grīdas.

Riņķi bojāti vidējam un roktura posmam, spices posmam kārtībā.

Kāts labs, tievs, ātras akcijas un ļoti viegls, žēl nolikt kaktā 70 eur.

Varētu nest atpakaļ, bet čeku nejauši izmetu.

Varbūt Jūs zinātu kur tādus riņķus dabūt (mazos ar garo kājiņu), internetā skatījos, nekā nav, ir vai nu fīderiem, vai spiningiem.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Brauc darba dienās uz Eboat. Tas ir Rīgā, Brīvības iela 277. Meistars Māris. Tur tev mačkātu sataisīs. Man pašam lietoti, protams, ir, bet vēl darbībā :))))

Atbildēts: 20.decembris 2018, 14:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā reksan

Sveiks!

Zinu ka tavā veikaliņā ir daudz kāti no Konger. Tapēc vēlejos pajautāt, vai vari ko teikt par Konger Impact float 420/60? Vai nebūs par mīkstu Līņu copei no krasta , distance 5-10m? Vieta diezgan zāļaina līni jāpietur.

Vai labāka izvēle tomēr būtu Mitchell Suprema 2.0 PEP 4,5m tests no 20-80g?

Un kads viedoklis par karpu kātu 13ft(2daļīgais) ar testu 2,75lb, tas jau laikam par cietu būs līņiem? Cik saprotu 2,75 lb ir ar 100 g testu.

Iepriekš jau paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pirmkārt, ar mani šis veikals vairs nekādi nav saistīts jau kopš augusta mēneša. Kas attiecas uz tevis nosauktajiem trim kātiem, tad līņu copei viennozīmīgi labāka būtu Mitchell Supreme, bet šķiet, ka veikalā viņas vairs nav. Abas citas versijas ir pilnīgi garām. Es gan tev ieteiktu, ja tu raksti, ka vieta ir stipri zāļaina, tad pameklēt kaut ko ar garumu ap 5 - 5,5 metri. Tests ne mazāks par 30 ( tas sākuma cipars) un no 60 līdz 80 gr. Tas gala cipars. Ja vieta nav stipri zāļaina, tad var vēl apmierināties ar 4,5 m kāta garumu. Katrā gadījumā neko labu tu pašreizējā brīdī veikalos nedabūsi. Noliktavas ir tukšas un sāks pildīties tikai aptuveni februāra mēnesī. Iesaku paciesties lai pēc tam nebūtu jākož pirkstos.:))))) Lai veicas.

Atbildēts: 6.decembris 2018, 11:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 1975

https://mlstaticquic-a.akamaihd.net/reel-frontal-dam-at-65-D_NQ_NP_878391-MLU27466290402_052018-F.jpg

Sveiki! Kāpēc šāda tipa spolei tāda cena???

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu šis jautājums nebūs man. Te drīzāk atbilde jāprasa ražotājam vai vismaz vairumtirgotājiem, jo mēdz būt, ka pieprasītai precei cena tiek mākslīgi uzaudzēta. Protams, te var runāt par atpazīstamiem brendiem, it kā jau pārbaudītām vērtībām un t.t. Ir gan viena lieta kas ļoti krīt acīs un tā ir diezgan lielā starpība dažādās valstīs vienam un tam pašam izstrādājumam. Lūk te var jau aizdomāties....:))))

Atbildēts: 4.novembris 2018, 16:43 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā badapiicka

Sveiks

Būšu brīvdienās Rīgas pusē un sestdien būs iespēja pabūt mazā ezeriņā, kur līņi ir- līdz metram~diviem dziļš, ūdens tumšs. Jautājums- vai līnis jau guļ? Jebšu vēl var cerēt uz pārsteigumu? Ja nē- varbūt labāk būtu tur mērķtiecīgi paganīt ruduli, raudu(un ej, sazini, varbūt kādam līnim nenāk miegs;))?- varbūt šobrīd cenšas uz ziemu pabaroties? Un kā barot- daudz zemes un gaļa klāt??

Vai tomēr ņemt spiningu līdz?(līdakši/asari tur ira)

Paldies jau iepriekš par ieteikumiem!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kas attiecas uz līni, tad tā noķeršana, patreizējā brīdī, jau būtu pieskaitāma pie "nelaimes" gadījuma.:)))))) Drīzāk jau mērķē uz plēsoņām, jo tām tagad ir jābarojas ziemai un viss arī notiek. Vismaz Babītes ezerā noteikti.

Atbildēts: 24.oktobris 2018, 10:16 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā aivars66

Varbūt nav par tēmu.Tad jau iepriekš atvainojos.Man ir 9 gadus veca gumijas laiva nirok.Diemžēl noplīsa lentas,kas uz dibena un bortu šuvēm,tagad gaisu tur labi,bet nekādi nevar salīmēt dibenu.Pa šuvi nāk ūdens.Varbūt palīdzēsiet ar padomu.Mēģināju likt piepūšamo madraci,bet tad kājas līdz zodam,grūti sēdēt.Vai vienīgā izeja ir jauna laiva?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es tieši šodien meklējos pa internetu kā pašam saremontēt plastikāta laivu. Tur bija arī video par gumijas laivu remontiem. Pameklē.

Atbildēts: 22.oktobris 2018, 18:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

LABDIEN EINĀR. VAI MAKŠĶERĒŠANAS AUKLAS KRĀSA IETEKMĒ COPES REZULTĀTUS.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu man vismaz neietekmē. Tāpat neķeras....:)))))

Atbildēts: 22.oktobris 2018, 12:41 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Mielavs

Gribēju pajautāt par traper gold series barības piedevu, kā pareizi viņu lietot?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. No tava jautājuma sapratu, ka tu jautā par iebarojamās barības klāt liekamajiem aromatiem. Ja tas ir tā, tad Traper Gold sērijai, patreizējā brīdī, nekādi papildus aromāti būtībā nav vajadzīgi. Ūdens temperatūra nokritusies jau līdz aptuveni + 10 grādiem ezeros un + 6 upēs. Tātad to mēs saucam jau par aukstu ūdeni un ar aromatizatoriem ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Sevišķi jau ja strādā ar Traper Gold sēriju. Es neko klāt neliktu kā tikai un vienīgi ķiploku, bet arī ļoti uzmanīgi. Savukārt zemi var likt stabili 70 % no kopējā daudzuma, un protams ieteicams pie barības piejaukt kādu tārpiņu.

Atbildēts: 22.oktobris 2018, 12:40 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Asaris40

Sveiks.

1. Kā šobrīd ir ar zivīm Dubkalnu karjerā?

2. Vai Ikšķilē aizsargdambja sākumā uz fīderi ir ko darīt un ja jā tad kas tur ķerās. Esmu redzējis ka tālāk veči ar gruntenēm uz samiem sēž.

3. Šovasar kādas reizes 10 tika ar fīderi copēts vietā kur beidzas Ogres dambis. Tomēr arī vakarā iebarojot no rīta nekas nebija tikai pāris breksēni līdz 500g. Tas pārsvarā arī bija viss. Uz āķa likām gan pinkus, gan baltos. Iemetiens lielajā dziļumā metri 50-70 no krasta.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Dubkalnu karjerā nekas nav mainījies. Zivis ir. Jāmāk tikai paņemt.:)))) Par Ikšķili runājot, vietā kuru tu minēji ir svētīgi uztaustīt kanti. Tur pēc būtības daudzi copmaņi sēž ar fīderiem uz brekšiem. Par Ogres konkrēto vietu runājot, tad tā jau sen vairs nav topā. Cilvēki brauc inerces pēc, jo ir ērti piebraukt, izlikt mantas. Tā teikt viss parokai, bet ar zivīm tur ir pašvaki.

Atbildēts: 5.oktobris 2018, 14:58 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

labdien. kad vislabak kert vedzeles lielupe. un ko labak likt uz aka.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Viss atkarīgs no laika apstākļiem. Jo ātrāk paliks vēss ūdens, jo vairāk aktivizēsies plēsoņas. Tas skar arī vēdzeles. Patreiz vēl nekas īpašs nenotiek. Jā, esmu dzirdējis, ka kāds pa kādai ļurbai jau noķer, bet arī karpas un līņi šad, tad uzsēžas uz āķa ziemā. Skatoties uz to kas notiek patreiz ārā, ilgi gan vairs nevajadzēs gaidīt.:))))) Uz āķa? Nekas īpaši savādāks Lielupei nav. Visas tās pašas ēsmas kas jau ierasts vēdzelēm. Nakteņi, filejas, mazi asarīši, nēģa gabaliņi. Vēl labi garšo svaigas foreļu filejas strēmeles. Vari mēģināt uz mazām vardītēm....

Atbildēts: 30.septembris 2018, 08:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager