Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā Marx

Sveiki,vai jūs nezinat kuros veikalos var nopirkt. Stil barības?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Rīgā ir "Olimpijā" Ogrē, "Dauga".

Atbildēts: 8.jūnijs 2015, 10:45 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā natureboy

Sveiki!

Gribētu pajautāt lietpratēja domas, kā pareizi izvēlēties līņu vietu nelielā ezerā.

Ezers ir nelielas upes uzpludinājums. Krasti vietām tīri, vietām aizauguši. Par dziļumu grūti spriest, jo copējis šajā ezerā sen neesmu. Agrāk bija veču taisītas laipiņas, uz kurā, jaunieši būdami, gājām un ar makaronu ķērām, kā mēs saucām, pie ūdens eglītēm. Diezgan veiksmīgi un bija smuki līņi.

Šobrīd laipiņu praktiski vairs nav un ezers krietni pamainījies, pēc izskata, bet gribas pamēģināt kādu glumo noķert.

Kā pareizāk rīkoties vietas izvēlē? Ja tīra vietu, cik ilgu laiku iepriekš to darīt un vai to ir iespējams izdarīt no krasta, vai parasti to dara ar laivu?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kopš kura laika copes vietu tīra ar laivu?:))))) Nu labi, labi. Var jau iesmiet, jo pašam arī bieži gadās uzrakstīt ko tādu, ka pēc brīža jāsmejas vai veselu kalendāro mēnesi. Nekļūdās vien tas kas neko nedara, ja tikai tā nav viņa lielākā kļūda. Par copi. Es tavā vietā mēģinātu noteikti copēt no laivas. Tas pirmkārt. Otrkārt nemeklē skaistas, tīras vietas un arī koku, krūmu, zaru sanesumi vai kritalas nav līņu paslēptuves. Uz doto mirkli meklē jaunos meldru pudurus. Tad ar pludiņa sistēmu, bet bez pavadas, mēģini izčamdīt kāda ir gultne. Ja sajūti ķērājus, labāk pameklē kādu citu vietu, jo līnis pat ņemot ēsmu un vizinot to uz visām iespējamām pusēm, pavadiņu ar sevi āķa galā, aptīs ap kaut ko ūdenī guļošu vai augošu. Copes vietas vietas tīrīšana man nekad nav patikusi un es to nedaru, rupji sakot, vismaz gadus 10. Šāda darbība izjauc konkrētas vietas zemūdens faunu kurā līnim patīk dzīvot. Meklē dabas izveidotu vietu, pārbaudi kā iepriekš rakstīju, iebaro un kad būsi atradis, tad arī pieņemsi līņu klātbūtni. Katrā gadījumā turies tuvāk zāļēm, bet ne zāļu biezokņiem!

Atbildēts: 5.jūnijs 2015, 13:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā tabunsjanis

Labdien! Lasiju Jūsu vakardienas atbildi. Ieinteresēja līdaku ķeršana ar grunteni. Kādu sistēmu vispār ieteicams izmantot? Varbūt, kaut kas specifisks? Copēju lielākoties Aiviekstē.

Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Līdaku cope ar grunteni ir tāds vairāk avantūristisks pasākums:))) Pati sistēma ir ļoti vienkārša un tajā ietilpst aptuveni 1,5 metru gara pavadiņa, trīsžubura āķis kas iesprausts dzīvajai zivij aiz lūpas un nevis mugurā. Sevišķi tas attiecās uz ūdenskrātuvēm ar straumi. Pēc ēsmas iemetiena kātu uzslienam pilnībā stāvus un signalizators lai karājas maksimāli garākā brīvā pamatauklā. Spolei noteikti jābūt ar baitraneru kas noregulēts uz ļoti brīvu darbību lai līdaka copes brīdī nesajustu pretestību. Pretējā gadījumā tā no ēsmas zivtiņas centīsies atbrīvoties.

Atbildēts: 1.jūnijs 2015, 10:33 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valera123

labdie.

Kad baro līņus barību sakumā visu izmest vai ar partraukumiem... ar 40 vai minūšu intervālu.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Vispirms jau ir jautājums cik daudz tev tā barība ir sagatavota.:))) Reāli vienai copes vietai sākumā pietiek ar 5 - 7 bumbām. Tad tu sēdi un skaties kas notiek. Ja sarodas daudz mazo zivju kā ruduļu, raudu pliču, tad stundā savas 2 bumbiņas der iemest, jo mazie ēd naski. Ja mazās nemana, tad lieki trokšņot uz līni nav ieteicams. Vari vakara pusē tūlīt pēc saulrieta vēl uzbarot ar pārīti bumbām, bet pēc tam gan apklusti uz vismaz trim stundām. Ja arī ir vēlme tomēr uzbarot tad dari to ar ļoti mazām iebarojamām devām.

Atbildēts: 1.jūnijs 2015, 09:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā valera123

Sveiks.

Līņu cope ezerā.

Ķerot līni var ēsmā izmantot slieku un kukurūzu? Vai labāk pašu slieku.

Paldies jau iepriekš.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Līnim standarta ēsmas ir naktenis, baltie mušu kāpuri, maizes bumbiņas samīcītas kopā ar iebarojamo barību un līmi. Kukurūza ir retāk sastopama un vairāk tur kur tiek regulāri makšķerēts ar šo ēsmu. Laba versija ir sarkanās mēslu sliekas kopā ar baltajiem.

Atbildēts: 31.maijs 2015, 15:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā silvesters

Sveiks Einār !

Ko tu varētu ietekt iebarot līņiem kurzemē ,jo kā jau zini laiks ir bijis draanķigs... visparigi vēlešanas ir pajautāt ekspertam viņa viedokli ....

paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Neko jaunu tev nepateikšu, jo neredzu nekādu atšķirību starp copi Kurzemē vai Latgalē. Pats biju aizpagājušo pēcpusdienu Lobes ezerā. 6 līņi, divi brekši. Lietoju kā iebarojamo barību Stil kopā ar zemi 70% : 30%. Pie 3 kg barības piejaucu 250 gr šķidro slieku atraktoru. Uz āķa naktenis vai baltie. Baltie gan vismaz 15 gab noteikti. Nebija jāgaida pat nakts, jo pirmais pieteicās jau ap plkst 16. kaut saule bija zenītā un neviena mākoņa, bet tas jau vairs nav nekāds brīnums.

Atbildēts: 31.maijs 2015, 15:36 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā JanisZ666

Sveiks glumo meistar :) Iespējams jau ir jautāts, bet neatradu. Kādas ir tavas domas par līņu ķeršanu uz grunteni? Turpat pie zālem iemet,nedaudz nostiep auklu,zvaninu. Bet kādas tavas domas?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tas glumums ir attiecināms uz ko? Zivi vai mani? Ar grunteni vari variēt ļoti vienkārši. Jebkurā gadījumā vai ar barotavu, vai bez, noteikti tikai ar vienu pavadiņu. Ja ar barotavu ezerā, tad pēdējā bez svina un pildīta tikai ar iebarojamo barību. Ja upē, tad barotava maksimāli bez barības līdz 25 gr. Vēl labāk ja vari iztikt ar 15 gr., bet tas atkarīgs no vietas un straumes. Tāpat daudz ko izsaka sagatavotā, iebarojamā barība. Ja vari precīzi iebumbot ar roku, tad gruntenei labāk lieto pēc iespējas vieglāku barotavu. Auklu vari arī pilnībā nenostiept. Katrā gadījumā, jo tu dosi līnim lielāku brīvību ēsmas izgaršošanā, jo labāk. Savulaik ar gruntsmakšķeri ķēru veiksmīgi līdakas. Ideja bija vienkārša. Kā līnim tā līdakai ir nepieciešams laiks lai ēsmu iepazītu un "iesūktu" sev mutē. Tad darīju tā, ka ņēmu 5 m kātu, pēc ēsmas iemetiena uzslēju to vertikāli pret debesīm, bet auklu nolaidu gar kāta korpusu ( visā garumā) līdz pat spolei lejā. Sanāca vismaz 4 metri brīvas auklas ko līdakai nejust kā pretestību kamēr apstrādā dzīvo zivi. Kaut ko saprati?

Atbildēts: 27.maijs 2015, 15:36 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā ilmars638

Sveiks.

Varbūt zini kādu veidu, kā piedabūt, lai līnim vai plaudim domātā ēsma peldētu? Vienkārši apakša ir pilna ar visādām zālēm un gribās, lai ēsma neiegrimst.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Ja tev copes vieta ir super sekla un es arī esmu redzējis līņus lokām jaunos meldrus aptuveni 30 cm dziļumā, ja neskaita dūņaino gultni. Es gan domāju un esmu pilnībā pārliecināts, ka tev būtu jāattīra vieta ar izkapti un grābekli. Barībai jābūt grimstošai, jp līnis noteikti vazāsies pa apakšu un augšpusē būs vien mazie ap 300 gr smagie. Breksis gan var uznākt virspusē, bet arī ļoti reti un lielie jau nu noteikti nē.

Atbildēts: 26.maijs 2015, 10:31 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā alvens

Sveiks!

Zinu, ka tu bieži līņo, tādēļ vēršos ar jautājumu!

Vai esi kādreiz taisījis galdu priekš līņiem, lai barība neiegrimst dūņās? Ko labāk izmantot - taisīt platformu no dēļiem, šīfera? Cik lielu?

Daudz jautājumu, bet gaidu atbildi!

Paldies!

p.s. - kādi šogad rezultāti? ir kāds līnis jau noķerts? es biju vienu reizi jau aizbraucis, secinājums, ka vēl jāpagaida, jo neizrādīja nekādu interesi par barību, nekur nerakās un pa zālēs arī nešiverējās..

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā tam etapam ar mākslīgo galdu taisīšanu esmu izgājis cauri un noslēdzis ar domu, ka labākais galds ir izpļauts no zālēm laukums un bez jebkādiem papildus pārklājumiem. Fišķa te ir konkrēta. Ja noliksi kādu šīferi, metāla loksni, linoleja gabalu un t.t. pazudīs dabiskā vide kur līnis barojas. Labāk paņem kārtīgā mietā vai pat metāla stienī ierīko izturīgu izkapti un nopļauj attiecīgo vietu tā, ka tur ilgi zāle neaugs. Tas būs uz kādu mēnesi ļoti labs iebarojamais galds. Lai barība neiegrimtu dūņās to sagatavojot centies lai visas sastāvdaļas būtu kārtīgi izmirkušas un tad sataisi gaisīgas bumbas kas atsitoties pret ūdeni tūlīt izjūk. Mākonis nogrims, bet būs jau sadalījies, un viegli noklāsies arī virs dūņām un pat sapropeļa putras. Šogad rezultāti nekādi, jo neesmu vēl līņos bijis, bet šonedēļ ar rītdienu sākot šo kļūdu labosim.:))))

Atbildēts: 26.maijs 2015, 10:22 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā M.Snikeris

Sveiks. Vai esi bijis jau Vecumniekos? Ja, esi kādi rezultāti?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nē, Vecumniekos vēl neesmu bijis, bet drīz jau būs jābrauc, jo līņu brekšu kustība ir sākusies. Vienkārši nevar visur paspēt.:)))) Tagad rindas kārtībā vējenes:))))

Atbildēts: 23.maijs 2015, 19:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager