Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā Gkirsis

Sveiks,

Gribēju uzjautāt, makšķerējot Līņus ar slīdošo pludiņu un slīdošo svinu, cik tālu vajadzētu likt pirmo stoparu svinam no āķa un cik daudz ļaut svinam staigāt.

vai 5 gramu pludiņš nav pa smagu veiksmīgai līņu copei?

Paldies

Sveiks. Cik noprotu tad tu laikam pavadiņu nelieto. Neteikšu, ka tas ir nepareizi, jo katram ir savi uzskati un viedokļi. Savukārt par svina stoporēšanu un attālumu līdz āķim, var vadīties pēc pavadiņas garuma ko parasti lietojam balto zivju ķeršanā. Ja tev ir sekla vieta, pat līdz 0,5m, tad attālums var būt 30 cm. Īsāku gan nevajadzētu kaut tā arī būtu pamataukla. Ja dziļums ir lielāks, attālums no svina līdz āķim ir ne mazāks kā 0,5 m, un ne garāks par 0,8 m. Vienmēr pacenties paturēt prātā domu, ka lielākie līņi mājo tiešā zāles tuvumā un iekšpus tām. Tātad pirmais gājiens būs pa taisno zālē, bet tur ir visas iespējas līnim aptīt auklu ap zāļu stiebru. Patiesībā tāpēc jau arī lieto pavadiņas.:)))) 5 gr pludiņš ir vidējs smagums pludiņam līņu copē, un tātad ideāla, pareiza versija.

Atbildēts: 29.jūnijs 2019, 09:11 | 3 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
Uzraksti mātē googlē "burkānu mezgls". Kaut gan es domāju, ka tu patreizējā brīdī ļoti sarežģī pavisam vienkāršu situāciju.
17.07.19
 
cilpa cilpā nav vienkāršāk. Var vēl pa vidu griezuli ielikt.
15.07.19
 
Kādu mezglu ieteiktu lietot pavadiņas savienošanai ar pamatauklu.
es agrāk mēģināju lietoju šo The Double Uni Knot (https://www.theonlinefisherman.com/ask-a-captain/what-is-the-best-knot-for-joining-braid-line-to-a-mono-leader)
Bet man viņu uzsiet ir sarežģīti un reti sanāk labs un gana izturīgs mezgls.

pēdējā laikā pārgāju uz Improved Albright Knot (https://accuratefishing.com/know-your-knots-key-to-catching-fish/) daudz vieglāk uzsiet un turās labi, lietoju spiningojot sapalus.

Bet tieši uz līņiem, tad mēģināju ar 0.20 pavadu, bet reiz pārplīsa mezgla vietā, kur savienojas pamataukla ar pavadiņu, tāpēc drošs paliek drošs pārgāju uz copi bez pavadas.
Bet šķiet, ka pavadas lietošana pozitīvi ietekmē copi. Jo copes ir arī bez pavadas, bet lietojot pavadu šķiet, ka copes ir vairāk.
02.07.19
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager