Aivars Rudzinskis

Aivars Rudzinskis

Makšķerē karpas Latvijā un ārpus tās robežām kopš 1997. gada piekopjot moderno "noķer un atlaid" principu kā arī visas iespējas, ko piedāvā modernās karpu makšķerēšanas teorijas. Vai tas ir ezers vai upe Latvijā, Volga, Ebro, St.Lawrence vai cita tūristu iecienīta karpu vieta pasaulē - jautājiet un mēģināsim kopīgi rast atbildes.

Karpa nav ēdiens, karpa ir draugs

Atbildes

Jautā Armands28

Sveiks Aivar!!! Esmu iesacejs saja lieta,tapec jautajums... cik biezu auklu vajadzetu,kada izmera akus,svinu kadu forma.? kati un spoles jau ir. varbut varat ieteikt kadu interneta veikalu kur varetu ko pasutit? Pamata visa makskeresana notiks Danija,ja nu gadijuma tas ietekme kautko!

Paldies!

Atbild Aivars Rudzinskis

iesākumam 15 lb aukla, svini 4Oz dazādu formu, āķus 4-6 izmērs, dažādu formu.

Atbildēts: 26.janvāris 2017, 10:57 | 4 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Carpomaniac

Sveiks! Gan jau būsi redzējis un iespējams arī pamēģinājis Amiaud Combi Carpo statīvu. Ļoti labprāt palasītu tavu viedokli par šo rodpodu, īpaši visu, kas saistās ar papildus garajām kājām un to ietekmi uz statīva stabilitāti no praktiskā nevis teorētiskā skatu punkta. Jau iepriekš pateicos par tavu laiku un atbildi.

Atbild Aivars Rudzinskis

1. man nepatīk tās apaļās skrūves, tur noteikti ir problēmas aizskrūvēt un vēl biežāk ir problēmas atskrūvēt. jo īpaši mainoties temperatūrai, lielā aukstumā, piemēram. 2. man nepatīk, ka saliktā veidā somā viņš tomēr ir samērā trausls. braucot copēt mašīna ir piekrāmēta līdz lūpai, un tāds iepakojums noteikti saspiedīsies, līkās un tievās detaļas locīsies un atbraucis makšķerēt nevarēsi saskrūvēt, jo tur viss uz milimetra precīzs 3. statīvus ar iespēju pacelt kātus gaisā lieto tādēļ, lai maksimāli izceltu auklu no ūdens. tas ir nepieciešams divos gadījumos - kad piekraste ir ļoti zāļaina un kad ir straume. Pirmais gadījums parasti nozīmē arī lielos kontinentālos eiropas ezerus, kur, savukārt, ļoti biežas ir vētras un negaisi. tad lūk, lielā vējā šitais aparāts lidos pa gaisu un ļoti tālu, ja vien nebūsi tā kājas iebetonējis. ja kātus ceļ gaisā, tad kājām vajadzētu būt daudz platāk izplestām. 4. nelīdzenā krastā šito arī būs pagrūti novietot. 5. ja jāceļ kāti gaisā, tad tādos apstākļos četri kāti uz viena statīva ir augstākā pilotāža. daudz prātīgāk ir divi atsevišķi statīvi pa 2 kāti uz katra. tādēļ, piedod, bet visiem apstākļiem, kas nav perfekti sagatavots dīķis, ir paredzēts fox sky pod. viss pārējais ir naudas izmešana. savukārt, dīķiem piemēroti ir mazie kompaktie podiņi.

Atbildēts: 26.janvāris 2017, 10:55 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā runers

Labdien!

Vai tiešām popup(s) neder upēs? Varbūt ir lietderīgi pamēģināt?

Paldies.

Atbild Aivars Rudzinskis

Noteikti der mēģināt. Manuprāt visinteresantāk būtu, ja tas zem ūdens straumes iespaidā mazliet kustētos. No otras puses, nebūs labi, ja mats savērpsies. vajag ielikt ūdenī un paskatīties, kā kurš sējums uzvedas.

Atbildēts: 7.decembris 2016, 18:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā alps18

sveiks, kā ir ar to karpu copi uz ledus? ir itkā padzirdēts ka veči iet un arī ko noķer! bet vai ir jēga iet un salt? doma aiziet uz vietējo dīķi jo ledus tur labs un karpas arī zināms ka pieklājīgas!

Atbild Aivars Rudzinskis

karpas pa druskai kaut ko uzkož visu ziemu neatkarīgi no tā, ir ledus vai nav. uz pieklājīgajām gan es neieteiktu orientēties, drīzāk uz kādām sīkākām.

Atbildēts: 15.novembris 2016, 15:10 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. tatad jaliek 90gr un pavadina ar boilu galaa vai uz aka var likt ari ko citu? vienkarsi parasti zvejoju ar pludu bet gribetos nopirkt karpu makskeri un pameginat sadi. a ka var redzet copi tapat ka ar fideri ?

Atbild Aivars Rudzinskis

oi, es te visu neparādīšu, vislabāk tev montāžu saliks un parādīs kādā veikalā, piemēram Copes Nams, vai kādā citā, kur kāda specializācija uz karpām. Tikai nenobīsties no milzīgās inventāra izvēles, iesākumam no tā visa ir vajadzīgs ļoti maz.

Atbildēts: 7.novembris 2016, 13:08 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā makskere007

ar karpu katu 3.90 m es varu zvejot ar pludinu?kada testa katu labak pirkt? 3lb ir ok?

Atbild Aivars Rudzinskis

ar karpu kātu tu pludiņu tālu neaizmetīsi un arī precizitāte nebūs nekāda. Karpu kāts ir paredzēts svinam un piemēram, 3lb nozīmētu aptuveni 90gr svinu. Tomēr ja tu makšķerē pavisam nelielā attālumā no krasta vai arī no laivas, tad ar karpu kātu var mēģināt. 2,5 lb vai 2,75 lb noteikti būs piemērotāki nekā 3lb.

Atbildēts: 7.novembris 2016, 11:13 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā makskere007

sveiki meistar. jautajums tads kadu katu labak izveleties karpu copei. patik makskeret ar pludinu. tur kur es copeju ir diezgan lielas karpas pat 19kg pats esmu izvilcis 7.9 kg. vai macmakskere ar test 10-40gr der? nu standarta tur keras no 3lid kadi 5kg

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja jau esi izvilcis 7.9 kg, tad jau viss ir daudzmaz pareizi. Tas, cik liela slodze ir uz kātu izvadīšanas laikā vairāk jau atkarīgs no ūdenskrātuves specifikas. Ja nav zāļu un ķērāju, tad jau lēnām arpīpēšanu arī deviņpadsmit izvilksi. Sačoku un karpu matracīti gan iegādājies. Tomēr ja tā lieta patiešām sāk patikt un karpas ir, tad sāc vien lūkoties speciālā karpu inventāra virzienā.

Atbildēts: 6.novembris 2016, 13:42 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Gatis34

Sveiki!! Ir doma pa brīvdienām uz Ruckas ezeru aizbraukt kādu karpu izmānīt. Kā Jūs domājat, ir vērts tērēt laiku un līdzekļus? Kā viņām ar apetīti šobrīd varētu būt?

Atbild Aivars Rudzinskis

Apetīte nav zenītā, jo aukstā ūdenī gremošanas sistēma strādā lēnāk. Nevajag barot daudz. Visādi citādi noteikti vajag mēģināt, kamēr nav ledus.

Atbildēts: 21.oktobris 2016, 16:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Mihevskis

Sveiki!

Situācija sekojoša-iebarota vieta 2 kv.m. laukumā, kur arī iemesta ēsma. Pēc kāda laika redzams, ka rokās karpa (uzpeld milzīgs burbuļu mākonis). Gaidu copi, bet nav! Mainu dažādas ēsmas - boilas, kukurūzu, popapus un situācija nemainās. Grunts pacieta un ēsmai vajadzētu smuki gulēt uz grunts. Kas varētu būt par problēmu?

Atbild Aivars Rudzinskis

Visnotaļ tipiska situācija. Visdrīzāk, ja tā karpa tur tiešām dzīvojas, tad viņa tevi māk piešmaukt. Vai nu prot atšķirt drošu ēsmu no nedrošas vai visdrīzāk iemācijušies izspļaut āķi neaizķeroties. Risinājums noteikti ir mainīt nevis ēsmu, bet pavadiņu. Ko tieši pavadiņā mainīt, es nepateikšu, vajag vienkārši eksperimentēt. Otrs variants, čaklāk barot, lai konkrētajā vietā pienāk vairāk nekā viena karpa. Tad viņas tur sāk konkurēt un kļūst krietni neuzmanīgākas. Tad ķeras praktiski uz jebkuras pavadiņas.

Atbildēts: 2.septembris 2016, 13:29 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā Sw0rdfish

Sveiks!

Kur var iegādāties Halibut peletes ap 20mm lielos maisos?

Derētu arī lielas boilas.

Atbild Aivars Rudzinskis

Ja dodies uz ebro vai tamlīdzīgu vietu, tad tur arī iegādājies, būs katrā veikalā. Pie mums gan tās maz lieto.

Atbildēts: 24.augusts 2016, 18:08 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager