Sveiks! Jautājums par Daugavu Ogrē pie Viadas. Noteikti vietējie tev ir ko pačukstējuši. Vai tur var cerēt arī uz labiem brekšu lomiem naktīs? Cik esmu bijis uz nakti, tik mazie samiņi tik neliek mieru tur!
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Sveiks! Jautājums par Daugavu Ogrē pie Viadas. Noteikti vietējie tev ir ko pačukstējuši. Vai tur var cerēt arī uz labiem brekšu lomiem naktīs? Cik esmu bijis uz nakti, tik mazie samiņi tik neliek mieru tur!
Sveiks. Varu tev pačukstēt, ka tur uz brekšiem sēž tikai tie kam nav vēlmes kaut kur tālāk aizbraukt, vai nav iespēju tikt ar kājām uz citu vietu. Kaut cik jēdzīgs breksis tur nav jau gadus 5us. Kaut kāda diena, kaut kādas stundas, var protams, izšaut, ja garām nopeld kāds bariņš, bet nekā jēdzīga šeit nav jau labu laiku. Tā kā ir divas versijas. Pirmā, ja gribi tuvu, tikt pie ūdens un pameditēt ar pličukiem, un otrā, ja esi bez transporta vai arī tev ir vienalga kas notiek ap tavām makšķerēm. :))))) Šo vietu brekši ir pametuši un nezinu kāpēc, bet dabā viss mainās.
Sveicināts Einārs!
Man jautājums protams par Līni.
ne no rīta,ne vakarā,ne dienā,ne naktī nav iespējams piedabūt pie ēsmas kaprīzo zivteli.
Nēesmu profiņš bet ķeru viņus jau daudzus gadus.Runa iet par ūdenstilpni kur ķeru viņus jau sen.Pagājušo gadu tiku pie 36 skaistiem eksemplāriem.Šogad tukšums.Nu pilnīgi nekā nereaģē.Baroju ar pilnīgi tām pašām barībām ko vienmēr izmantoju,bet šogad ir mēģinātas arī citas.Ēsma naktstārps.Nekad tur uz neko citu draugs nav ņēmis,šogad izmēģināts vis.Klusums.Zālēs notiek rosība ka traks var palikt bet līdz ēsmai nenāk.Sākot no maija beigām nav dabūts pilnīgi neviens.Izmisums.....vai tiešām ir tā kārunā ka šogad nevienam nav labas līņu copes?
Parasti iebarotajā vietā kad līnis ņemas bet nereaģēuz ēsmu saprotu ka viņam galvā citas štelles bet šogad viņš pat ne tuvu nepienāk baŗībai.
Vai varbūt ir vaina tajā ka ir tādi kas redz tavu skaisti uztaisīto vietu kur smuki izpļautas niedres un pēc nostāstiem tur viens čalis ķer baigos līņus ir atbraukuši un sabarojuši ar sazin ko un tāpēc ļīnis tur nenāk klāt?
jo acīm redzms ka šogad šajā manis barotajā un koptajā vieta ir sēdēts.
Paldies!!!!
Sveiks. Ar līņiem šogad ir ļoti dīvaini. Ne tev vienam nav lomu. Maijā kaut kas vēl notika, bet tagad rezultāti ir nesaprotami vāji. Var jau daudz ko minēt par iemeslu sliktajai copei, bet patiesībā līņu uzvedība šogad ezeros nav izskaidrojama.
Sveiki. Nesaprotu ko darīt ar saviem piemājas dīķiem kur cenšos izaudzēt savam priekam zivis bet rezultāts ka līņu, karūsu nav un karpas saprosītām mugurām, vēderiem, pat līdaka bij plosīta. Varbūt ir ko ieteikt?
Sveiki. Atbilde pēc būtības ir ļoti vienkārša un reizē skumja. Pie jums zviedru galdu sev iekārtojušas ūdeles vai ūdri. Par ūdriem tiek uzskatīts, ka tie zivis neplosa, bet apēd tik cik nepieciešams sev tajā brīdī pārtikai, bet ūdeles ir patiesas slepkavas. Tās ēd zivis un arī plosa visu kas ir saplosāms savā ceļā. Te nelīdzēs ap ūdenskrātuvi arī žogi. Vienīgais variants ir ūdeļu slazdi, bet tur var iekļūt arī mājas kaķis vai kāds cits labvēlīgs dzīvnieks, bet kuram garšo zivis, jo pēdējās tiek ieliktas slazdā kā ūdeles pievilinātājs. Labākais laiks, kad ķert ūdeles ir uzsniegot sniegam. Tad var redzēt pēdas kur šis dzīvnieks skrien. Tur arī liek slazdus.
Sveiks,Eini!Esmu nolēmis pāriet no pludiņa uz Feederi,bet īsti nezinu ,kādu-kātu,auklu,barotavu utt ,lai ņem. Cope stāvošā ūdenī pamatā uz baltajām zivīm. Varbūt kādi ieteikumi. Budžets 70-80€.
Paldies!
Sveiks. Paskaties kaut ko no Robinsona, Stream Master vai Salmo. Tur ir labi budžeta kāti. Ar lielāku testu par 80 gr nav vajadzības ņemt. Praktiski 60 - 80 gr tie ir augšējie cipari un nevajadzētu laisties zemāk par 30 gr. Salmo ir laba Distance 30 - 70 gr, bet nezinu vai vēl ir noliktavās un veikalos. Man pašam tā ir un ja nav liela straume, tad ir vienkārši super kaifs copēt.:))))
Sveiki, gribēju vaicāt, kāpēc jūsu rakstā ir minēts, ka ar pludiņu sežot uz līņiem labāk neizmantot skrotes, bet gan slīdošo svinu un vai to olīvīti likt uz grunts vai tikai ēsmu?
Sveiki. Tas ir tikai mans personīgais viedoklis un es nekad nevienam nesaku, ka nav citu alternatīvu versiju.:)))) Slīdošo svinu lietoju tāpēc, ka piemēram, vējainā laikā, kad ēsmu ar pludiņu pūš no iebarotas vietas projām, es svinu nolieku uz grunts. Tas vējam būs aktuāla problēma aizpūst manu ēsmu kaut kur nostāk. Līdz ar to brīdī kad līnis sāk ņemties ap ēsmu, tam pirmais sakars būs tūlīt ar pludiņu, jo aukla brīvi slīdēs caur svinu kas var pat palikt uz vietas. Pretējā gadījumā, pirmais kontakts būs ar svina skrotīm kas var likt zivij aizdomāties par to, ka kaut kas ar šo ēsmu nav kārtībā un atgrūst viņu. Olivīti lieto tad, ja virs grunts aug daudz smalko zāļu. Piemēram, tā saucamās eglītes. Svins jau nogrims un pludiņš nostāsies tā it kā viss būtu pilnā kārtībā, bet pavadiņa ar ēsmu var šādā zālītē pakārties un ēsma var palikt karājoties krietni virs grunts. Tas protams, nav aktuāli seklās vietās. Piemēram, 50 cm dziļumā.
Pagājšnakt ezerā, laivā notupēju uz brekšiem. Bet rezultāts stipri vājāks kā cerēts lai gan baroju dūšīgi. Sēdēju aptuveni 5m dziļumā un noķēru vien 6 nelielus breksēnus. Domāju kas varētu būt pie vainas - neveiksme, breksis šobrīd jāmeklē seklākās vietās vai jāgaida kad pāries trakais karstums, jo ūdens virskārta ir gandrīz kā uzvārīta. Kā tas varētu būt?
Sveiks. Tu jau būtībā uz savu jautājumu atbildēji. Ūdens ir anormāli silts. Tādā pat siltummīļi līņi, karūsas un karpas paliek pasīvas. Mēğini copēt naktī. Ūdens temperatūra, protams, ka nemainīsies, bet breksis ļoti labi jūt āra temperatūras pazemināšanos un cope krasi izmainās. Vismaz Daugavā tas ir ļoti izteikti!
Sveiks,pirms jāņiem līnis kērās labi,bet vakar,aizvakar jau negrib i mazie sāka kerties! Sāka narstot? Vai vienkārši nau apetīte? Dažiem līņiem tukši vederi!
Sveiks. Līņi nenārsto visi uzreiz kā raudas vai brekši. Nārsts notiek zivs lieluma secībā. Vispirms mazākie un kā pēdējie, lielie. Tāpēc līņu cope, nārsta laikā, nepārtrūkst, ja vien trāpi uz tādu vietu kur ir noteikts izmērs un šis līņa izmērs tagad iet nārstā. Mazie ar lielākiem kopā nesadzīvo. Protams, kāds lielākais ielaužās mazo barā, bet ne otrādi. Tagad, pirms nārsta, vēderi mammām ir pilni ar ikriem. Tāpēc pa iebarojamo galdu rokas, burbuļus taisa, bet ēsmu neaiztiek, jo kur tad viņu likt, ja vēderā tāpat nav vietas. Savukārt papiem, salīdzinoši ar citu zivju sugu tēviņiem, pieņu ir stipri vien mazāk. Tāpēc, nārsta laikā, pārsvarā ķeras tēviņi. Tēviņi ir arī mazāki augumā. Liec mazāku āķīti, piem. Nr12, un 2-3 baltos.
Sveiks, kā ar līņiem Daugavā? Lucavsalas apkaimē, esi tur ķēris?
Paldies.
Sveiks. Tur gan nav gadījies copēt līņus. Vispār es nepiederu pie tiem kam patīk copēt Rīgas apkaimes un centra ūdeņos.
Sveiks.
Kā ir ar līņu un karūsu iebarošanu? Parasti to daru uzreiz līdz ar copes sākumu, bet esmu dzirdējis, ka labāk iebarot jau dienu pirms copes sākuma? Un cik daudz? Kā tad īsti ir?
Paldies!
Sveiks. Es nezinu kurā Latvijas pusē tu esi. It kā jau smieklīgi, bet Latvija, ģeogrāfiskā ziņā ir milzīga. Tas attiecas uz laika apstākļiem mūsu zemes novados. Nav laika gari rakstīt, jo pats patreiz sēžu uz līni. Vidzemē un Zemgalē ir tā, ka līnis pošas uz nārstu. Ikri nav lieli, bet nārsts būs aptuveni jūlija vidū. Vēderi pilni un vietas barībai ir visai maz. Apetīte līnim patreiz, manis pieminētajās vietās, ir minimāla. Viņš var rakt, taisīt burbuļus ( iebarotā vietā) bet ēsmu neaiztikt, jo kur tad viņu likt, ja vēders ir pilns? Tā situācija patreiz ir tāda, ka līnis pat negrib īsti kustēties pa ūdens klajumu, un tas ir normāli. Neesmu šamanis, bet lai tiktu pie līņa patreiz pirms nārsta iesaku izvēlēties divas, no vienas vietas, sasniedzamas copes vietas. Vienu iebaro ar iebarojamo barību, bet otru tikai ar zemi un sakapātiem nakteņiem. Ja par iebarošanas sākuma momentu, tad ko tu gribi sagaidīt?:)))))) Ja tev ir iespēja iebarot līni un "piesiet" pie galda, jau vairākas dienas iepriekš, tad protams, ka izmanto šo situāciju. Līni, pie konkrētas vietas, var pieradināt tikpat labi kā breksi. Lai veicas, bet atceries ko iepriekš rakstiju. Labākais līņu ķeršanas brīdis ir tikai vēl priekšā, un tas būs pēc nārsta. Tad tas sāks baroties ziemai, un būs ļoti aktīvs.
Labdien Einār.Kā tur šobrīd ir ar raudām.Gribētos kādu sarkanaci pierunāt agri no rīta kad vēl nav karsti.Ko uz āķīša labāk un ko barībā?Paldies
Sveiks. Man jau šķiet, ka raudas patreiz nu galīgi ir top 30 beigu daļā.:))))) Kas tevi velk uz raudām? Ezeros pucē tās līdz apnikumam vai kamēr tārpi beidzas, bet kaut ko jēdzīgu, izmēros, patreiz tu diez vai noķersi. Iemesls ir viens. Pavasarī pirms un pēc nārsta tās ēd proteīnu, respektīvi tārpveidīgo barību, bet tagad tikai zālīti. Ūdens augu jaunos dzinumus. Tas nebija domāts par "pareizajām" kaņepēm.:)))))