Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā jorsiks

Sveiks,pirms jāņiem līnis kērās labi,bet vakar,aizvakar jau negrib i mazie sāka kerties! Sāka narstot? Vai vienkārši nau apetīte? Dažiem līņiem tukši vederi!

Sveiks. Līņi nenārsto visi uzreiz kā raudas vai brekši. Nārsts notiek zivs lieluma secībā. Vispirms mazākie un kā pēdējie, lielie. Tāpēc līņu cope, nārsta laikā, nepārtrūkst, ja vien trāpi uz tādu vietu kur ir noteikts izmērs un šis līņa izmērs tagad iet nārstā. Mazie ar lielākiem kopā nesadzīvo. Protams, kāds lielākais ielaužās mazo barā, bet ne otrādi. Tagad, pirms nārsta, vēderi mammām ir pilni ar ikriem. Tāpēc pa iebarojamo galdu rokas, burbuļus taisa, bet ēsmu neaiztiek, jo kur tad viņu likt, ja vēderā tāpat nav vietas. Savukārt papiem, salīdzinoši ar citu zivju sugu tēviņiem, pieņu ir stipri vien mazāk. Tāpēc, nārsta laikā, pārsvarā ķeras tēviņi. Tēviņi ir arī mazāki augumā. Liec mazāku āķīti, piem. Nr12, un 2-3 baltos.

Atbildēts: 29.jūnijs 2020, 14:30 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Ok,paldies!
29.06.20
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager