Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā M.Snikeris

Sveiks. Kādu auklu izmērus izmanto pavadai un kādus āķu izmērus izmanto copē uz līņiem?

Sveiks. Ja meklēju līni smilšainās vietās ar dzidru ūdeni un gaišu gultni, tad pamataukla ir 0,22 mm, bet pavadiņa 0,16 mm. Pavadiņai jābūt patiešām labas kvalitātes. Viss no monofilās auklas. Savukārt ja ūdens ir mazliet duļķains un tas ir appludinātos kūdras purvos, ūdenskrātuvēs ar sapropeļa gultni, vai stipri zāļainās vietās, tad pamataukla ir 0,26 mm un pavadiņa 0,18 mm.

Atbildēts: 4.jūnijs 2019, 19:10 | 5 komentāri | Adrese atbildei
Komentāri
 
RAMBO.
Es tev pilnībā piekrītu par visiem 100% procentiem, ar mazām niansēm. Es stāstu par copi, rakstu par copi, un dalos par copes niansēm ar tiem copmaņiem kas grib izjust copes kaifu. Respektīvi dot zivij iespēju arī visu apraut un aiziet. Varu zivs TOP laikā vienkārši uzlikt arī 0,4mm pavadiņu un protams, ka viņa paņems ēsmu, ir nakts!!!. Turklāt ja vēl ūdens ir duļķains, tad var likt arī kuģa tauvu....:))))))
Te viss atkarīgs no tā kā tu šai lietai pieej. Vai tev ir vēlme baudīt copi vai tu gādā sev saldētavai produkciju...:))))
06.06.19
 
Nesaprotu ko tur var ņemties ar tām pavadām,līnis nav sporta zivs kuru var ķert maisiem.Neticu ka Līnis uz dūņainās gultnes var atšķirt pavadiņas izmēru.Man ir rautas pat 0.25 mm pavadas.Patstāvīgi lieku 0.22 mm pavadu un 0.25 pamatauklu.Jo kāts ir mīksts un vāirāk strādā ar kātu.Var jau izvilkt Līni kopā ar dūņu čemuru ar 0.16-0.18 mm pavadu,bet ja noraujas,tad Līnis ir prom,tad kāpēc riskēt.
05.06.19
 
Ja ēsma būs nakteņi, tad Nr. 4, ja baltie vai mēslu sliekas, maize, kukurūza, tad Nr 6.
05.06.19
 
arī līnim tievāku par 0.18 nelieku (ne zāļainās vietās līni negaidu)
05.06.19
 
Tad Ladzēnos laikam būs otrais variants. Un kā būs ar āķu izmēriem?
04.06.19
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager