Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Jautā pauluss

Labdien.Jautājums no iesācēja līņu ķeršanā.Babīte 3 bāze...iebraucu ezerā smukas vietas it kā līņōšanai pa pilno.Ūdensrožu lauku līcīšos utt.Ūens 80cm. Ar ar airi bakstu dziļumā

tas pazūd bez atdures.It kā jau varētu uzlikt tos 80cm uz makšķeres un copēt, bet iebarojamās bumbas nogrims 2 m dziļumā dūņās.Atgrieziezos spuņupes kanālā kur ciets dibens un makšķerēju.Jautājums kā ezerā makšķerēt un iebarot lai tas nenogrimtu tālēs dziļajās.Lūdzu atvainojiet ja patraucēju ar tik diletantisku jautājumu kas citiem ir pašsaprotams.Esmu pārlasījis gandrīz visu forumu baroju ar traper +marcipāns atbildi nēsmu mācējis atrast.Ar cieņu ekspertam.

Sveiks. Patiesībā Babītes ezera gultne, ko daudzviet sedz sapropelis, nemaz nav tik šķidra masa lai iebarojamā barība tajā burtiski pazustu. Te ir cita lieta. Vietas var būt ideālas līņu copei, bet pašu līņu tur nemaz nav.:) Manuprāt ezera vidū līni meklēt nav prāta darbs, jo viņu ir ļoti maz. Pavisam cita lieta ir ezera krastu līči. Tur tiešām līņi ir un daudz. Paskaties ezera kartē un izvērtē iespējas piekļuvei. Vienu vietu varu ieteikt. Tā ir gandrīz pretī Ezerkrastu bāzei otrā ezera pusē. Smuks līcis, daudz līņu un brekšu. Par iebarošanu. Ezers sekls. Gultne vietām šķidra. Tātad sen zināmā patiesība: barības bumbai ir jāsastāv no rupjas barības un jau atsitoties pret ūdens virsmu, jāizjūk pilnībā. Ēsmu neliec uz grunts, bet gan karini to tieši virs. Aptuveni2 - 5 cm. Nu kaut kā tā.:)

Atbildēts: 5.aprīlis 2021, 10:40 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Komentāri
 
Liels paldies ekspertam par skaidrojumu.
05.04.21
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu komentāru
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager