Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā ziemelis28

Sveks!

Kāda tagad situācija ar līņiem lādzenes ezera? Līnis ir sācis stabili ņemt vai tomēr vēl ir par vēsu un ņem neregulāri.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kustēties līņi kustās, bet baroties tā īsti negrib. Pēdējās dienas vakarā, kad vēl pa dienu bija + 25 man paveicās un "izvēlās" smukas zivis, bet tagad, kad ir atkal vēsāks, nekas nenotiek. Nenotiek vismaz kanālos gar krastu. Neesmu bijis mežmalā ( vienkārši pietrūkst laika). Tur ir krietni seklāks un vadoties no vējiem arī varētu būt ūdens iesilis ātrāk. Spiningotāji, kas izbrauc šīs vietas, saka, ka tur visa piekrastes zāle kustoties :))))). Es domāju, ka tajā malā varētu arī tā būt, ka viss notiek, jo šajā ezerā līņi ņem arī pa dienas vidu un tas nav nekāds blefs.

Atbildēts: 13.maijs 2019, 08:51 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Kaspars33

Sveiks!Ka jau līņu spečukam jautāšu par līņiem,kur viņu tagad meklēt,upe Venta ka ar iebarošanu un pavadas garumu?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu Ventā visi līņi sen jau būs izķerti...:)))))) Parasti līņu cope, ne tikai šajā upē, bet arī citās kur šī zivs mīt, sākās jau pāris nedēļas pēc ledus iziešanas. Sameklē klusu līcīti, pastum nost ledus gabalus, ja ir vajadzība, un aptuveni līdz metram dziļā vietā copē. Barot nav vajadzības, jo līnis aukstajā ūdenī nav aktīvs uz iebarojamo barību. Tas par pašu sākumu. Tagad jau var arī sākt iebarot, bet uzsvaru liec uz tīru pļavas zemi upes piekrastē. Mazliet līņu barības. Es izvēlētos ar slieku vai motiļa aromātu. Sakapā sliekas un iejauc barībā. Melasi nelieto. Uz āķa tas pats naktenis, jo pavasarī zivij vajag proteīnu un viņa nezina to nosaukumu, bet zina kur meklēt:))))). Pavadiņas garums atkarīgs no dziļuma. Ja tev ir metrs zem pludiņa, tad ar 50 cm pilnībā pietiks. Vari, attiecībā pret vasaru, nebūt smalks ar pavadiņas diametru. 0,23 mm būs ok.

Atbildēts: 29.aprīlis 2019, 11:25 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ashulis

Sveiks,

Jautājums par Lādzēnu ūdenskrātuvi. Vai līņi jau ir pamodušies un vai ir iespēja no krasta tikt pie tiem klāt? Cik maksā dienas licence un kādi citi noteikumi, ierobežojumi?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Kaut kāda kustība, pie šiem temperatūras rādītājiem, ir sākusies. Taču pa nopietna vēl nav. Var izsēdēt pārīti pa vakaru un tik pat labi arī neredzēt ne copi. Tas gan bija nedēļu atpakaļ. Iešu šovakar uz vienu no pontoniem ( pirmo barojumu jau tikko izdarīju) , kas speciāli taisīti līņu cope, līņu vietās un pamēģināšu kas notiek. Ja kaut kas jēdzīgs notiks iemetīšu atskaiti ar bildi copeslietas.lv Bilžu sadaļā. Ja interesē personīgi man var zvanīt 25951125. Tas ir bāzes numurs un kāds uz viņa noteikti sēž:))))

Atbildēts: 26.aprīlis 2019, 13:39 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā soks

Sveiks Eini!

Kā tur Lādzēnos ar līņiem?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Čomi ja staigā, bet uz ēšanu nav naski. Bišķi jāpagaida, jo arī ūdens vēl ir ledaini auksts. Seko manam "feisbukam" un tad jau būs ok.

Atbildēts: 10.aprīlis 2019, 15:46 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā drunk_gnome

Sveiks,

Lādzēnos ar fīderi ir ispējams makšķerēt? Vai nereāli- baigā dūņa?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Situācija ir vienkārša. Paši taisām un liekam pontonus vietās kur varēs ar fīderi. Dūņa apakšā ir, bet tā ir tā saucamā "cietā". Ar barotavu kas sver 20 - 40 gr. viss sanāks. Vēlams gan barotavas lietot tās kas ir no plastmasas sakausējuma un spārniem. Uztinot auklu uz spoles šāda veida barotavas uzreiz ceļas no grunts augšā. Metāla velkas pa grunti. Būs ok, bet pagaidām baltā zivs nav aktīva. Kad jau viss sāksies tā daudz maz nopietni, tad iemetīšu ziņu pie sevis "feisbukā" un bildēs copeslietas.lv

Atbildēts: 10.aprīlis 2019, 15:43 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā MrFish

Sveicinati. Varat ieteikt kadu 5-6m kātu līņu copei? Budžets €100

Paldies

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es tev pateikšu ļoti vienkārši. Meklē veikalos kātu kas ir starp 5 - 6 m garš, un kam tests ir 20 - 50 gr, vai 30 - 70 gr. Manuprāt Salmo vajadzētu tādam rīkam būt noteikti, bet jāmeklē ir tūlīt, jo šos kātus izmanto arī vimbotāji. Vasarā viņu vairs var arī nebūt.

Atbildēts: 9.aprīlis 2019, 14:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Ivars_Ka

Sveiks. Jautājums par Ladzenupurva dīķiem. Vai līņu sezona ir jau atklāta ?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiki. Nu ar līņiem, ezeros, ir tā kā ir, un arī Lādzēnos tie šķiet vēl nav modušies. Toties līdakas ir iznārstojušas un ar rītdienu veramies vaļā. Spiningotāji jau rakstās, jo laivas ir tikai 16 gab. Plusā karūsas un breksis kas ir jau modušies, un var copēt no krasta, vai pontoniem. Protams, arī no laivas. Ja ir vajadzība var droši zvanīt un pastāstīšu ko vairāk, jo veidošu līņiem un karūsām iebarojamās vietas un t.t. Viss ir procesā. Mob. 25951125

Atbildēts: 2.aprīlis 2019, 15:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pucejanis95

Sveiks,plans brivdienas aizsaut uz nepazistamu karieru! Cik dzirdejis esmu ka esot gan breksi gan raudas! Plans ar fideri un pludinu,dzilums lidz 14m ,gultne smilsaina! Ko ieteiktu,baribu ar zemi jaukt vai labak gaisu tiru baribu jo gultne gaisa un ar esmu vai ieteicams tagad augu valsts esmu vai labak ko galigaku

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Nu pirmkārt. nelien uz tiem 14 metriem :)))))) Tur nav ko darīt. Ja jau karjers, tad noteikti ir vietas kur seklumi mijas ar dziļumiem, bet ne dziļāk par 4 metriem ( aptuveni). Zivs, pēc ziemas nāk sildīties. Es Daugavā šorīt, sešos metros izcēlu pirmo 500 gr pličuku, vēl bija trīs copītes un secinājums, ka ir par dziļu, jo līci, seklumā, kur dziļums nav lielāks par trim metriem var redzēt, ka notiek kustība. Par iebarošanu.....man nekad nav patikusi gaiša gultne, bet ja tāda ir tad sameklē gaiši brekšu barību, smilšainu zemi un jauc kopā. Zeme un barība 3 : 1. Pieliec klāt kādu sliekas aromātu. Ja ir karpas, tad protams, ķiploks.

Atbildēts: 28.marts 2019, 13:16 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā soks

....Tātad Eini, Lādzēnu ūdenskrātuve?

Atbild Einārs Siliņš

Jā. Šogad dzīvošos Vecumniekos pa Lādzēnu ūdenskrātuvi. Aptuveni ar 10 aprīli ( datums var mainīties ) laidīsim ezerā arī laivas un spiningotājus, bet tikai pēc tā kad būs veikta kontrolzveja un nokonstatēts, ka līdakas ir iznārstojušas. Par cik ezers ir ļoti bagāts ar līņiem, tad būs sagatavotas vairākas copes vietas kā no krasta pontoniem ( diviem cilvēkiem vietas uz pontona), tā arī īpaši sagatavotas vietas ezerā un vienkārši no krasta. Darbosies arī neliels copes lietu veikaliņš. Vismaz iebarojamās barības, ēsmas un šādi tādi sīkumi arī būs pieejami. Būs divi atpūtas namiņi, trīs pirtis....un tā tālāk. Līņu vietas visu laiku ik pa brīdim iebarošu. Nu tā arī ņemšos. Laivu nav daudz, 15 gab. tāpēc interesentiem vēlams pieteikties laicīgi. m. 25951125

Atbildēts: 28.marts 2019, 10:47 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā MV-F

Sveiki!

Vai štekermakškere būtu piemērota līņu copei?

Redzot kā angļi velk karpas, tad līnis tāds nieka pretinieks vien ir (es domāju izvilkšanu no ūdens).

Vai tādā gadījumā aizaugusi vieta jāatīra vairāk nekā ja copē ar parasto makšķeri?

Funktieris kāds - parastajai makšķerei vējā pluds peld sāņu kur vējš pūš, bet ar štekeri to var noturēt vienā punktā +/- 20 cm robežās.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Jā ar štekeri var vilkt jebkuru zivi, kuras pretestību iztur štekera gumija. Taču te ir jārēķinās ar vienu niansi, ka copes vietai ir jābūt attīrītai no zālēm. Ja tev āķis kaut kur zālē aizķersies, vai zivs iespruks tajā pašā zāļu pudurī, štekers nebūt nebūs tas kāts ar kura palīdzību tu varēsi āķi vai zivi ar spēku no zāles izvilkt kā to var izdarīt ar parastajām copenēm. Štekers ir no ļoti plāna materiāla kas no vienas puses ir pietiekoši izturīgs, bet otras, pat spēcīgākā sānu vējā, var sadalīties vairākos gabalos kā tas ir jau pieredzēts vairākkārtīgi mačos.

Atbildēts: 28.marts 2019, 10:30 | Komentēt | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager