Einārs Siliņš

Einārs Siliņš

Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.

Atbildes

Jautā 11vecis1

labdien. kad vislabak kert vedzeles lielupe. un ko labak likt uz aka.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Viss atkarīgs no laika apstākļiem. Jo ātrāk paliks vēss ūdens, jo vairāk aktivizēsies plēsoņas. Tas skar arī vēdzeles. Patreiz vēl nekas īpašs nenotiek. Jā, esmu dzirdējis, ka kāds pa kādai ļurbai jau noķer, bet arī karpas un līņi šad, tad uzsēžas uz āķa ziemā. Skatoties uz to kas notiek patreiz ārā, ilgi gan vairs nevajadzēs gaidīt.:))))) Uz āķa? Nekas īpaši savādāks Lielupei nav. Visas tās pašas ēsmas kas jau ierasts vēdzelēm. Nakteņi, filejas, mazi asarīši, nēģa gabaliņi. Vēl labi garšo svaigas foreļu filejas strēmeles. Vari mēģināt uz mazām vardītēm....

Atbildēts: 30.septembris 2018, 08:01 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sasmaka48

sveiks meistar kadas firmas voblerus ieteiktu ar ieggrimi lidz 3 un 5mlidakam

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Uz šo jautājumu tev padoms jāprasa tiem kam patīk velcēšana. Es starp viņiem nebūšu atrodams. Man tuvāk ir spiningošana līdz 2 metru dziļumam. Ja ir dziļāks, tad izmantoju gumijas zivis ar džiggalvām. Tavā gadījumā jāmeklē grimstošie vobleri, bet lai ieteiktu ko konkrētu šoreiz neņemos atbildēt.

Atbildēts: 30.septembris 2018, 07:54 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

KADA IZMERA AKUS IZMANTOT BREKSA KERSANAI

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Praktiski, ir atkarīgs no tā kāda ir ēsma, ar kādu makšķeri tu makšķerē, un aptuveni prognozējamais brekša lielums ko tu vari noteikt tikai copes laikā vai jau pārbaudītās un ierastās vietās. Standartā no 10 - 14 Nr. Tajā pat laikā ir momenti, sevišķi naktīs, kad liekam naktstārpu un ķeram arī divniekus vai trīniekus. Te būs vajadzīgs Nr.6 - 8 āķis.

Atbildēts: 21.septembris 2018, 10:00 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sensas

sveiks. gribēju pajautāt kā tagad ir ar līņiem? cik šie ir aktīvi un vai vispār vēl daudz maz copējās?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Viss notiek. Tiešām, bez blefa! Tikai nelien dziļās vietās. Meklē purvainus ūdeņus un kur nav dziļāks par 2 - 3 metriem. Viss iet pilnā sparā.

Atbildēts: 16.septembris 2018, 13:56 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā Zigisjf

Labdien.Jautājums par Timar Mix peldošajām peletēm ar aromātiem-vai ir iespējams pie mums Latvijā tādas iegādāties.

Atbild Einārs Siliņš

Labdien. Es domāju, ka nekur, bet nevaru jau es zināt par visiem Latvijas copes lietu veikaliem.:))))) Jābrauc uz Lietuvu. Šauļi vai Paņeveži. Zinu 100%, ka ir Klaipēdā.

Atbildēts: 10.septembris 2018, 10:55 | Komentēt | Adrese atbildei

Svceicināts Einār !

Jautājums - kā lielākajam Guru šajā jomā.

Vai varētu līnim patikt, pie ēsmas pievienots svaigi izspiests ķiploks ? Esmu dzirdējis, ka uz brekšiem šī lieta ļoti labi darbojās. Tad nu, pēc jūsu domām : varētu šiem zēniem patikt šāda izvirtība?

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Es esmu mēģinājis, bet nekādu īpašu efektu neizjutu. Drīzāk biežāk bija aplauzieni un vispār ne copes. Ķiploks skaitās pie ļoti stipriem aromātiem, un ar šo smaržu var pamatīgi ieberzties uz visām zivīm kur to pielieto liekot klāt iebarojamai barībai. Tajā pat laikā tas var būt ļoti efektīvs. Nu, piemēram pavasarī karpām un brekšiem tas ir neaizstājams pievilinātājs. Pēc manas pieredzes, jo siltāks ūdens, jo mazāk šīs smaržas. Ja par patreizējo brīdi, tad es pats ķiploku pie barības neliktu, bet tu jau vari iebarojamo barību sadalīt divās porcijās un pie vienas ķiploku pielikt, un iebarot divās atsevišķās vietās.

Atbildēts: 7.septembris 2018, 07:35 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā pucejanis95

Sveiks,ko ieteiktu nemt lidzi uz copi ja gribu tiri raudas kert,parasti nemu baribu tiesi raudam.,naltos,kukuruzu un rupjmaizi! Bet tagad brauksu uz nepazistamu vienu ko un ka darit! Makskere ar pludinu

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Tā arī ir ņem to pašu barību raudām ko pavasarī vai vasarā. Jauc 50 : 50 ar melnzemi , pieliec klāt plaucētus baltos. Varbūt kaut kur vri dabūt motili, bet diez vai. Ar kukurūzu vari neaizrauties. Tā tagad vairāk domāta karpām un karūsām. Rudens pusē raudām izcili patīk sutinātas grūbas. Gatavojot grūbas vari piejaukt klāt mazliet vanilīna, bet tiešām, mazliet!

Atbildēts: 29.augusts 2018, 07:31 | Komentēt | Adrese atbildei
Jautā sanco

Sveicināti, kolēģi!

Vai varat ieteikt ēsmu un stratēģiju iebarošanai (vai nav nepieciešams) līņu copei Mazajā baltezerā. Izmēģināju naktstārpus augusta otrā pusē- nekā. Vai varat padalīties ar laika periodu no kura līdz kuram līņi copē šajā ūdenskrātuvē. Paldies!

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Pagaidām nekas vēl nav mainījies salīdzinoši ar vasaras posmu. Ūdens joprojām silts un līņi ir aktīvi. Ēsmām gan vajadzētu būt līdzi dažādām. Ar vieniem nakteņiem uz līņiem doties nav prāta darbs. Tā var palikt ar tukšu zivju kuli.:))))) Paņem līdzi baltos, rupjmaizīti, mēslu sliekas. Pakombinē sliekas ar baltajiem, vai gabaliņu nakteņa un galā maizes bumbiņu, bet tik lielu lai mazie nenoskrubina, jo līnim mute ir pietiekami liela.

Atbildēts: 25.augusts 2018, 07:24 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Jautā Oskars67

Sveiks, esmu diezgan nepieredzējis makšķernieks. Vēlos ķert līņus. Pie savas mājs udenskrātuvē man tos neizdodas noķert. Kautgan blakus sēdošais makšķernieks manā acu priekšā izvelk 2 līņus.Tomēr viņš tāds nerunīgs, kad prasu kādu padomu. Makšķerēju ar pludiņ makšķeri. Ēsmai izmantoju Naktstārpus,Saldo kukurūzu, Baltos tārpus. Arī barības esmu izmantojis dažādas. Itkā līnis apkārt ganās taču ēsmu neaztiek.Kādā dziļumā tieši līnim patīk labāk sēdēt?. Vari iedot kādu padomu vai pat kādu ezeru kur tie ķeras.

Atbild Einārs Siliņš

Sveiks. Varbūt nemaz nevajag doties tālākos līņa meklējumos, jo nekas jau īpaši savādāks nebūs salīdzinoši ar to vietu kur tu jau makšķerē. ēsmas tu mini standarta ko parasti līnim izmanto, bet neaizmirsti, ka ir vēl arī rupjmaize, mīklas bumbiņas, lapu vai mēslu slieku kustīga buntīte. Dziļums, kādā līņus parasti makšķerē ir saistīts ar grunti un nav svarīgi vai tajā vietā ir 30 cm vai 3 metri dziļš. Jāzina arī kāda ir grunts. Varbūt tavs blakus copmanis sēdina ēsmu uz cietākas grunts vietas, bet tavējā iekarinās kaut kur zemūdens zālienā. Pamaini vietu. Ja nebaidies noraut pavadiņu ar āķi, tad noregulē pludiņu tā lai pliks, bez ēsmas, āķis karātos virs grunts kādus pāris cm no tās. Vienkārši ar vairākiem metieniem pavelc un tu jutīsi vai āķis ieķeras vai nē.

Atbildēts: 18.augusts 2018, 12:25 | 2 komentāri | Adrese atbildei
Jautā 11vecis1

gribu paskaidrot, kas man keras babite lidz 10 vakara. no 8 vakara lidz 10 3lini 800gr., bet pec tam neviena cope nakti lidz 7 rita. tapec nesapratu kur palika lini.

Atbild Einārs Siliņš

Nu redz tagad jau tu paskaidroji daudz ko vairāk. Ko es tev varu pateikt? Varbūt iedevi pārāk sātīgu barību. Puikas pieēdās un uzgūlās virsū barībai lai citas zivis netiek klāt. Ja ņemam 'patreiz gatavo barību noteikti jāšķaida ar zemi vismaz 50 : 50. Nākamais. Tu nevari aizbraukt uz līņu copi ar vienu ēsmu. Tev jābūt vismaz nakteņiem, sarkanajām sliekām, baltajiem un rupjmaizei. Mēģini un variē. Noteiktas receptes, tici man, nav. Lai veicas.

Atbildēts: 1.augusts 2018, 21:57 | 1 komentārs | Adrese atbildei
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager