Labdien Einār.Vēlos uztaisīt montāžu bolonēzei uz pavasara raudu,kā tur ar tiem sviniem vai labāk fiksēto skroti vai tomēr slīdošo olīvu,ar tādu domu kura montāža būs jūtīgāka.Un kādu aromātu barībai šim aukstajam ūdenim?Paldies.
Makšķernieks, kopš sevi atceras. Galvenokārt viss saistīts ar pludiņmakšķerēšanu. Regulāri piedalās pludiņmakšķerēšanas sacensībās. Kā komandā, tā arī individuāli izcīnītas godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mūžīgs eksperimentētājs, kurš šādas rīcības " atļaujas" arī mačos. Pagājušā gadā izdevis grāmatu “Makšķernieka Dienasgrāmata”. Regulāri savās pārdomās par copi dalās arī ar žurnāla “Copes Lietas”, laikraksta “Diena", reģ. preses un citu masu mediju starpniecību. Viens no M.Oltes veidoto copes raidījumu ilggadējiem ekspertiem.
Labdien Einār.Vēlos uztaisīt montāžu bolonēzei uz pavasara raudu,kā tur ar tiem sviniem vai labāk fiksēto skroti vai tomēr slīdošo olīvu,ar tādu domu kura montāža būs jūtīgāka.Un kādu aromātu barībai šim aukstajam ūdenim?Paldies.
Sveiks. Atvainojos, ka tik ilgi bija jāgaida uz atbildi, jo datoram modems bija nobrucis.:((( Uz raudu pavasarī, attiecībā uz kādām īpašām sistēmām, neko sarežģīti iespringt nav vajadzības. Kad viņa iet uz nārstu tās pieeja, tavam rīkam vai sistēmai zem pludiņa, ir dziļi vienaldzīgs statuss.:)) Svarīgākais būs atrast vietu kur precīzi jāiemet ēsma. Raudas turas ļoti ciešā barā tāpēc var sanākt tāda situācija, ka tu pludini ēsmu metru tuvāk vai tālāk no kaimiņa un vienam nav pat copes kamēr otrs nespēj vien vilkt!:))) Tā tas ir. Šajā gadījumā statiskam vai slīdošam svinam nav lielas nozīmes. Nozīme būs tad, ja tu copēsi dažāda stipruma straumē. Tā jau ir pavisam cita opera. Straumē es nelieku vienu perfekti pieskaņotu svina gabalu, bet gan veidoju virteni kuru vajadzības gadījumā varu sastumt kopā vai arī kādu no sviniem atdalī/atbīdīt uz augšu vai leju. Tātad copei straumītē labāk lieku stacionārās skrotis. Ne vairāk par 3 - 4. Apakšējā būs pati mazākā, jo iespējams, ka tā no pamatauklas būs jāpārliek uz pavadiņas, jo straume vieglāku ēsmu cels, pie pieturēšanas, augšā. Nu kaut kā tā.
Labdien Einār,
gribu šogad vairāk laika veltīt plūdiņam un līņu copei no krasta. Sakiet lūdzu, ņemot vērā šī gada ziemu, pavasari un laika apstākļus, kad ir vērts sākt iet uz liņiem, teiksim uz Lielupi?
Vēl jautājums par "ieroci" - pern nopirku sev 6m boloņjas makšķeri. Gribu tai iegādāties kādu labu spoli. Vai ir kāds, jūsuprat, labs spoles modelis, ko varat ieteikt šādam? Makšķerēt plānoju upēs un ezeros. Mērķzivs būs līni un brekši (+ protams piezveja)
Sveiki. Upēs līņi ir jau modušies. Nav izņēmums arī Lielupe. Ir tikai jāsameklē klusāki līči kas robežojas ar nelielu upes pamatstraumi. Kas attiecas uz spolēm, tad konkrētu modeli minēt būtu nekorekti no manas puses, jo tūlīt atradīsies kāda cita brenda lietotājs/čoms/paziņa vai draugs ar pārmetumiem.:)) Veikalos ir labas spoles, un varbūt vairāk vadies pēc jau zināmiem ražotājiem. Neiekrīti uz lētu preci kurai it kā ir akcija, anormāli daudz gultņu ( kas patiesībā ir plastmasas bukses):). Pludiņmakšķerei spole būs mazāk noslogota kā spiningam, bet tomēr es paskatītos uz cenu un lētāk par saviem 40 eur nepirktu.
Labdien.Jautājums no iesācēja līņu ķeršanā.Babīte 3 bāze...iebraucu ezerā smukas vietas it kā līņōšanai pa pilno.Ūdensrožu lauku līcīšos utt.Ūens 80cm. Ar ar airi bakstu dziļumā
tas pazūd bez atdures.It kā jau varētu uzlikt tos 80cm uz makšķeres un copēt, bet iebarojamās bumbas nogrims 2 m dziļumā dūņās.Atgrieziezos spuņupes kanālā kur ciets dibens un makšķerēju.Jautājums kā ezerā makšķerēt un iebarot lai tas nenogrimtu tālēs dziļajās.Lūdzu atvainojiet ja patraucēju ar tik diletantisku jautājumu kas citiem ir pašsaprotams.Esmu pārlasījis gandrīz visu forumu baroju ar traper +marcipāns atbildi nēsmu mācējis atrast.Ar cieņu ekspertam.
Sveiks. Patiesībā Babītes ezera gultne, ko daudzviet sedz sapropelis, nemaz nav tik šķidra masa lai iebarojamā barība tajā burtiski pazustu. Te ir cita lieta. Vietas var būt ideālas līņu copei, bet pašu līņu tur nemaz nav.:) Manuprāt ezera vidū līni meklēt nav prāta darbs, jo viņu ir ļoti maz. Pavisam cita lieta ir ezera krastu līči. Tur tiešām līņi ir un daudz. Paskaties ezera kartē un izvērtē iespējas piekļuvei. Vienu vietu varu ieteikt. Tā ir gandrīz pretī Ezerkrastu bāzei otrā ezera pusē. Smuks līcis, daudz līņu un brekšu. Par iebarošanu. Ezers sekls. Gultne vietām šķidra. Tātad sen zināmā patiesība: barības bumbai ir jāsastāv no rupjas barības un jau atsitoties pret ūdens virsmu, jāizjūk pilnībā. Ēsmu neliec uz grunts, bet gan karini to tieši virs. Aptuveni2 - 5 cm. Nu kaut kā tā.:)
Sveicināti..vai šajā pandēmījas laikā nakšņošanas mājiņas ir pieejamas??
Sveicināti. Atvainojiet, bet mājiņas nav pieejamas.
Labdien, vai Jums ir kāda sadarbība ar itāļu firmu Colmic? Interesē šīs firmas fīderkāts.
Sveki. Nu nav, diemžēl, nekādu man sakaru ar Colmic un domāju, ka Latvijā neviens no Colmic neko nepasūta, jo pasūtīt preci mazos daudzumos nav izdevīgi. Ļoti dārgs prieks sanāk. Tu vari ierakstīt google nosaukumu un tev iespējams izmetīs kādu itāļu interneta veikalu un preces cenu. Atvešana maksās ap 40 eur.
Labdien ! Cik tad maksā dienas licenze pie jums ? Un kad varēs braukt coppet ?
Sveiks. Dienas licence ir 5 eur. Ja prognozētais sals apstiprināsies, tad ar 18. janvāri.
Sveiks meistar,
Lasīju tavu vēdzeļu rakstu un cik saprotu, arī uz Aivieksti tu mēdz braukt vēdzelēs, tāpēc man jautājums tev, vai Aiviekstē, kādus 5-6 km virs Aiviekstes HESa būtu jēga šīs mēģināt ķērt, vai tur ir par dziļu un par mazu straume.
Sveiks. Pēdējos gados gan nav iznācis uz šo upi aizbraukt, bet domāju, ka nekas īpaši izmainījies nav. Virs hesa tieši vēdzelēs braucis neesmu. Pārsvarā manas vietas ir zem spēkstacijas un līdz dzelzceļa tiltam. Galvenais noteikums veiksmīgai copei ir atrast vai zināt, tevis pieminētajā posmā, vietas kur upes gultni klāj akmeņi. Tur arī meklē vēdzeles. Ja gultne ir mīksta būs maz izredžu tikt pie nopietna izmēra ļurbām. Mazās protams, ir pa visu upi.
Labdien Siliņa kung !
Vai varētu pateikt pāris vietas kur Lielupē ķert līņus, kādu ēsmu un barību. Kādi laikapstākļi līnim patīk. Un tā tekniski ko zini.
Sveiki. Nu ja inventāra ziņā, tad viennozīmīgi ķeru līņus Lielupē ar fīderi. Ar pludu, tad ir jābrauc stipri vien augšup pa upi. Godīgi teikšu, ka neesmu mēģinājis. Ja tagad tev sākšu saukt vietas kur ir labāk vai sliktāk, tad mani noknābās. :)))) Labs posms ir ap Spuņciemu līdz Varkaļu kanālam. Ar to arī pilnībā pietiek, jo līņi šeit tiešām ir un daudz. Par cik līnis ir izsēdēšanas zivs, tad tev , lai apgūtu krastu būs nepieciešami vismaz pāris gadu. Ja tu domā, ka es tagad ņirgājos, tad es nekad tā nedaru, bet iebakstīt ar pirkstu, konkrētā vietā, nevaru. Nedaudz konkrētāk varu pateikt, ka Spuņciema teritorijā esošais Lielupes līcis, kas ir virzienā no Rīgas uz Ventspili nav makšķerējams, bet tā augšpuse, Lielupē, ir ļooooooti ok. Ne asakas!
Labrīt!
Pēc pāris nedēļam ieplānoju braucienu uz Lobes ezeru, gribu kādu līni dabūt. Jautājums, kur augusta vidū lielāka izredze viņu dabūt - seklumā vai dzīļāk. Vai savādāk - atkarībā no gaisa (ūdens) temperatūras, kur vairāk līnim patīk atrasties. Vai bārot vietu iepriekš (braukšu drīzāk uz pāris dienām). Arī, ja ir kādi ieteikumi tieši par Lobes ezeru, labprāt paklausītos. Paldies jau iepriekš
Sveiks. Es gan sevi vairs "nemocītu" attiecībā uz līņiem šogad :)))). Naktis ir jau vairākas nedēļas bijušas aukstas un ūdens temperatūra pie gultnes ir vēsa, bet līnim tādi apstākļi nepatīk un viņš ir mazkustīgs. Pārtiek no sīkiem planktoniem un svaigās zālītes. Ļoti iespējams, ka kāds tev arī trāpīsies, bet veltīt šādam pasākumam, tagad, divas dienas, nav īsti pareizi, bet protams, nekad nesaki nekad.:)))) Es nebrauktu. Tad jau labāk uz Daugavu un ar fīderi veltī šo laiku brekšiem. Redzēsi, ka būs pavisam cits rezultāts.
Sveiks, kā izskatās ar līni Vecumniekos, ir sācis ēst?
Sveiks. Nē. Pirmais uzplūds bija, bet tagad ir klusums un ko gan var gribēt, ja āra temperatūra naktīs ir ap 8 - 10 grādi. Jāgaida siltums, un tieši naktīs. Mazākie līnēni ( ap 300 - 500 gr ) iznārstoja, bet lielie tagad gaida.... Kad jau sāksies tad iemetīšu copeslietas.lv forumā info.